Ukrainas SOS Credit: atjaunināta informācija par aizdevumiem, uzņēmuma vadības paziņojums

Ukrainas kreditēšanas uzņēmuma SOS Credit aizdevumi Mintos platformā tagad tiks atzīmēti ar RA (Rādītājs atsaukts), jo aizņēmēji un uzņēmums cieš sekas no Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Ņemot vērā visu mūsu kopīgo izpratni par situāciju Ukrainā, 24. februārī, uzreiz pēc iebrukuma sākuma, valstī tika ieviests arī karastāvoklis. SOS Credit uzreiz pārtrauca izsniegt jaunus aizdevumus un iekasēt maksājumus, līdz ar to kredītņēmējiem tika pagarināti kredītu atmaksas termiņi, un tiem netiek piemēroti uzkrātie procenti, kā arī nekādas komisijas par kavētiem maksājumiem.

Mintos investoriem, kuriem ir investīcijas SOS Credit aizdevumos, šiem aizdevumiem tiks norādīts 30 dienu pagarinājums un procentu likme tiks mainīta uz 0%, lai atspoguļotu situāciju ar aizņēmējiem. Informācija tiks atjaunināta trešdien, 2022. gada 9. martā.

Pagarinājumi tiks atjaunināti vai to statuss tiks mainīts atkarībā no turpmākajiem notikumiem šajā jautājumā. Mēs savlaicīgi informēsim par visiem jaunumiem saistībā ar šī Ukrainas kreditēšanas uzņēmuma aizdevumiem.

Mēs sazinājāmies ar SOS Credit Ukrainā vadības komandu un saņēmām viņu paziņojumu par pašreizējo uzņēmuma stāvokli.

“SOS Credit Ltd. pārtrauca izsniegt jaunus aizdevumus 2022. gada 24. februārī plkst. 7:30. Ar šo brīdi tika pārtraukta arī procentu un komisijas maksu uzkrāšana par esošajiem aizdevumiem. Esam pārtraukuši visas iekasēšanas darbības, un klientu apkalpošanas nodaļa sniedz tikai informatīvus pakalpojumus. Šis statuss saglabāsies tik ilgi, kamēr valstī būs karastāvoklis.”

“Lielākajai daļai mūsu darbinieku ir izdevies pārcelties uz drošākām vietām Ukrainā un Eiropā. Daži mūsu komandas locekļi ir pievienojušies Територіальна оборона (Nacionālajai gvardei) un palīdz visos iespējamos veidos. Mūsu biroja telpas nesen ir cietušas arī no bumbu apšaudes, taču cerams, ka tās būs atjaunojamas.

Mēs ticam, ka kopīgiem labajiem spēkiem izdosies apturēt šo teroru no Krievijas puses, un Ukrainā atgriezīsies miers. Tiklīdz tiks atcelts karastāvoklis, mēs atsāksim darbību.

Mēs vēršamies pie jums, godājamie investori, aicinot būt saprotošiem un pacietīgiem šajā situācijā, kas mums kā uzņēmumam ir pilnīgi nekontrolējama. Mēs aicinām palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem, dot viņiem laiku, lai pārvarētu šos grūtos laikus un pēc tam atgūtos.

Tiem, kas vēlas iet vēl tālāk un palīdzēt aktīvi, mēs piedāvājam ziedot savas investīcijas, un mēs kā aizdevējs norakstīsim aizņēmēju aizdevumus un uzkrātos procentus*.

Jebkurā gadījumā mēs esam nelokāmi, mēs ticam, ka pārdzīvosim šos tumšos laikus un atgriezīsimies daudz stiprāki.”

SOS Credit Ltd. vadības komanda no Kijevas, Ukrainā

* Lūdzu, ņem vērā, ka šāds process ir pakļauts daudzām juridiskām prasībām, nodokļu noteikumiem un ieņēmumu apsvērumiem, un nav viegli nodrošināt, lai apžēlošanas norādījumi pilnībā atbilstu mērķim. Lai gan mēs labprāt ieviestu aizdevumu apžēlošanas funkcionalitāti, tas no Mintos prasītu lielu administratīvo kapacitāti, dokumentācijas izstrādi un izsekošanu, kā arī ilgtermiņa uzraudzību. Kamēr Ukrainā ir noteikts parādu moratorijs un aizņēmējiem nav jāatmaksā aizdevumi – galīgais mērķis ir sasniegts, proti, aizņēmējiem Ukrainā tagad nav jāmaksā. Mēs esam gatavi apsvērt apžēlošanas risinājumu, kad mums būs lielāka skaidrība par to, kad tuvosies parāda moratorija perioda beigas.

Atgādinām, ka ziedojumus Ukrainas tautai tu vari veikt arī tieši no sava Mintos investora konta kopsavilkuma lapas.

Aicinām būt pacietīgiem, rast sapratni pret Ukrainas aizņēmējiem un viņu situāciju, kā arī atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, ziedojot līdzekļus taviem izvēlētiem mērķiem vai atbalstot humāno aktivitāti jebkādā citā veidā.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner