Uzlabo savu investēšanas stratēģiju, izmantojot jaunu iespēju

Mintos aizdevumu tirgum ir pievienota jauna iespēja! Tagad Tu vari pielāgot savas investīcijas atbilstoši aizdevumu riska kategorijām, kuru pamatā ir aizdevumu izsniedzēju unikālie vērtēšanas modeļi. Riska kategorijas atspoguļo saikni starp sagaidāmo ilgstoši kavēto kredītu īpatsvaru un Mintos investoriem piedāvāto procentu likmi. Šis jaunums Tev sniegs augsta līmeņa pārredzamību un ļaus pieņemt precīzākus lēmumus par savām investīcijām.

DEBIFO ir pirmais aizdevumu izsniedzējs Mintos tirgū, kura aizdevumus investori varēs izvēlēties atbilstoši riska kategorijām. DEBIFO ir vadošs nebanku rēķinu finansēšanas uzņēmums Lietuvā. Uzņēmums rēķinu finansēšanas pakalpojumu sāka piedāvāt 2015. gadā, un kopš tā laika to ir izmantojuši vairāk nekā 160 mazie un vidējie uzņēmumi, un ir finansēti 4600 rēķini par kopējo summu vairāk nekā 25,6 miljoni eiro.

Lietuvā bāzētais uzņēmums investoriem piedāvā izvēlēties starp deviņām riska kategorijām rēķinu finansēšanas aizdevumiem. DEBIFO kredītreitingi ir diapazonā no AA līdz CC, kur AA apzīmē viszemāko risku, bet CC – vislielāko.

Nosakot konkrēta aizdevuma risku, DEBIFO novērtē gan aizņēmēju, kas ir preču vai pakalpojumu pārdevējs, gan arī pircēju, kuram aizņēmējs izsniedz rēķinu. Riska klase tiek noteikta, apvienojot aizņēmēja (apzīmēts ar pirmo burtu) un pircēja (apzīmēts ar otro burtu) kredītspējas novērtējumu.

Kredītreitingu nosaka vairāki faktori, tostarp uzņēmuma jaunākie finanšu dati, pārdošanas struktūra, akcionāru attiecības, tiesvedības vēsture, juridiski līgumi un aizņēmēja maksājumu veikšanas ieradumi. Novērtējot pircēju, tiek izmantoti jaunākie kredītu biroju dati apvienojumā ar uzņēmuma finanšu rādītājiem, piemēram, kapitāla attiecību pret aktīviem, likviditātes koeficientu un rentabilitātes koeficientiem.

Zemāk ir redzams DEBIFO izmantotais riska kategoriju saraksts:

Riska klase

Procentu likmes Mintos

EABDR*

AA

8.0% – 10.0%

0.10%

BA

8.5% – 10.5%

0.28%

CA

9.0% – 11.0%

0.45%

AB

9.5% – 11.5%

0.73%

BB

10.0% – 12.0%

1.15%

CB

10.5% – 12.5%

1.83%

AC

11.5% – 13.5%

2.95%

BC

12.5% – 14.5%

6.08%

CC

13.5% – 15.5%

8.50%

*Gada sagaidāmais ilgstoši kavēto kredītu īpatsvars (Expected Annual Bad Debt Rate)

Ja Tu izmanto Auto Invest rīku, tad pie DEBIFO redzēsi papildus filtra izvēli ar nosaukumu “Riska kategorija”. Tur Tu vari atzīmēt riska kategorijas DEBIFO aizdevumiem, kuros gribi investēt.

Ja izvēlēsies investēt manuāli, tad pie DEBIFO nosaukuma redzēsi papildus filtra izvēli:

 

Šīs filtra izvēles tiks pievienotas katram aizdevumu izsniedzējam, kas saviem Mintos tirgū izvietotajiem aizdevumiem sāks norādīt riska kategorijas.

Izmanto šo jauno iespēju, lai pilnveidotu savu investēšanas stratēģiju!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner