Varks.am láka dlouhodobý kapitál, který poskytne dodatečnou záruku investorům na Mintos

Akcionáři Varks.am se rozhodli navýšit registrovaný základní kapitál Varks.am ze 455 milionů AMD na 600 milionů AMD (rovnající se přibližně 1 milionu EUR). Navýšení základního kapitálu povede k většímu vlastnímu kapitálu a zvýšení finanční stability společnosti. Změny základního kapitálu budou provedeny během následujících týdnů.

Navíc Varks.am uzavřelo podřízené smlouvy o půjčce ve výši 1,5 milionů EUR. Podřízená smlouva o půjčce zůstane uzavřena, aby zajistila aspoň 15% poměr vlastního kapitálu a celkových aktiv (equity ratio) společnosti Varks.am a zároveň zajistila stabilní a vyvážený růst společnosti. Tyto opatření potvrzují dlouhodobý závazek akcionářů Varks.am a poskytují dodatečnou záruku investorům na Mintos investujících do krátkodobých půjček společnosti.

Varks.am rozšiřuje své podnikání v Arménie. Společnost otevřela v roce 2018 dvě nové pobočky a v následujících pěti měsících plánuje otevřít další 4 pobočky, což zajistí rozsáhlou přítomnost napříč Arménií. Rozšíření umožní společnosti pokrýt Jerevan stejně jako většinu největších regionálních měst v Arménii.

Dle hodnocení zákazníků, klienti Varks.am oceňují široké pokrytí pomocí sítí poboček. Protože je Varks.am umístěn blízko nich, tak je schopeno obsloužit klienty velice rychle a efektivně. Podmínky půjček jsou velice pohodlné pro zákazníky. Toto zajištuje vysokou úroveň zákaznické spokojenosti a zvyšující se množství opětovných klientů.

Varks.am se připojilo na Mintos v únoru 2018 a nabízí krátkodobé půjčky poskytnuté v Arménii s průměrnou dobou splatnosti 30 dnů. Od svého zahájení na Mintos bylo investováno investory do půjček společnosti více než 10 milionů EUR. K 28. únoru 2018, společnost měla čisté úvěrové portfolio v hodnotě převyšující 10,8 milionů EUR. Momentálně poskytnuté krátkodobé půjčky společností Varks.am s dobou splatnosti 30 dnů, jsou nabízeny s atraktivním úrokem až do 14 %. Toto poskytuje prémiový příspěvek pro vysoce likvidní investory.

Sdílet: