Veselības aprūpes kreditēšanas uzņēmums Alivio Capital uzsāk darbību Mintos aizdevumu tirgū

Esam priecīgi paziņot, ka Mintos aizdevumu tirgū sāk darboties Alivio Capital – viens no lielākajiem veselības aprūpes kreditēšanas uzņēmumiem Meksikā. 2009. gadā dibinātais Alivio Capital bija pirmais veselības aprūpes kreditēšanas uzņēmums Meksikā, kas pievērsās veselības aprūpes vajadzībām, kuras nesedz veselības apdrošināšana – ne tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības, bet arī plānveida medicīnisko procedūru nodrošināšanai, lai uzlabotu dzīves kvalitāti.

Alivio Capital veselības aprūpes kreditēšanas tirgū izceļas ar spēju veikt FICO kredītreitinga pārbaudi tikai četrās minūtēs. Kopš uzņēmuma dibināšanas tas ir izsniedzis vairāk nekā 95 000 ar veselības aprūpi saistītu aizdevumu (kas atbilst 975 miljoniem Meksikas peso jeb 40 miljoniem eiro). Uzņēmumam ir 9500 aktīvu klientu visā valstī, un tā sniegtie pakalpojumi ir pieejami 24/7. Alivio Capital pašreizējais kredītportfeļa apjoms ir aptuveni 9 miljoni eiro, un 54% aizņēmēju ir sievietes, bet 46% – vīrieši. Vidējais kavēto aizdevumu īpatsvars (ilgāk nekā 60 dienas) ir tikai 2 % – šis rādītājs ir nepārtraukti uzlabojies jau kopš 2017. gada un pat pandēmijas laikā.

Alivio Capital aizņēmēja vārdā pārskaita maksājumus tieši veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem tās pašas nedēļas laikā. Tāpēc nepastāv gandrīz nekāds krāpšanas risks – aizņēmēji paši nesaņem līdzekļus un tādējādi nevar tos piesavināties.

Alivio Capital ieņem ievērojamu vietu Meksikas strauji augošajā alternatīvo aizdevumu tirgū un nodarbina 95 darbiniekus, kas izvietoti galvenajā birojā Monterejā, pārdošanas komandā Mehiko un pašreizējos tirdzniecības punktos piecās prestižās privātās slimnīcās.


Alivio Capital darbība Covid-19 pandēmijas laikā

Alivio Capital vadības komanda jau krietnu laiku pirms pandēmijas apņēmās uzlabot kredītportfeļa kvalitāti un palielināt izsniegto aizdevumu skaitu, tāpēc, sākoties pandēmijai, jau bija ieviestas kvalitatīvas stratēģijas. Šīs stratēģijas ievērojami mazināja pandēmijas ietekmi, kā rezultātā pagājušajā gadā uzņēmuma izaugsme samazinājās tikai nedaudz, bet ienākumi nemaz.


Alivio Capital aizdevumi Mintos aizdevumu tirgū

Mintos aizdevumu tirgū Alivio Capital investīcijām piedāvā veselības aprūpes aizdevumus un aizdevumus atkārtotiem klientiem (citiem mērķiem). Aizdevumi, kuru summa pārsniedz 70 000 MXN, ir nodrošināti ar automašīnu kā ķīlu, tādējādi vēl vairāk mazinot risku. Šajā gadījumā, ja aizņēmējs nespēj atmaksāt aizdevumu, Alivio Capital ir īpašumtiesības uz automašīnu un to var pārdot, lai segtu neatmaksāto aizdevuma summu. Tādējādi tas nav patēriņa kredīts, bet gan aizdevums ar būtisku nodrošinājumu. Šī iemesla dēļ Mintos aizdevumu tirgū lielākie Alivio Capital aizdevumi ir izvietoti auto kredītu sadaļā, savukārt mazāki aizdevumi ir izvietoti kā nenodrošināti patēriņa kredīti.

Gada procentu likme

Līdz 11%, investējot eiro

Vidējā GPL (gada procentu likme)

51%

Vidējā aizdevuma summa

1500 eiro

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (kavējas ilgāk par 60 dienām)

2%

Vidējais aizdevuma termiņš

19 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

Alivio Capital izsniegtajiem aizdevumiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 8, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 6, atpirkšanas spēja – 6 un sadarbības struktūra – 7.

Alivio izvērtē aizņēmēju kredītspēju divos posmos. Pirmkārt, tā algoritms ģenerē automātisku riska rādītāju tikai četrās minūtēs (FICO kredītreitingu*), kā arī ziņojumu no Meksikas kredītbiroja, kurā detalizēti aprakstīta aizņēmēja kredītvēstures kvalitāte. Pēc tam dati tiek apstiprināti ar atsauksmēm un personu apliecinošu dokumentu, ienākumus apliecinošiem dokumentiem un adreses apstiprināšanu, kas aizņem aptuveni 15 līdz 40 minūtes. Šī procesa ātruma dēļ Alivio Capital ir viena no populārākajām izvēlēm veselības aprūpes aizdevumu aizņēmēju vidū.


Alivio Capital piedāvā augstākā līmeņa drošību Mintos platformā

Alivio Capital izstrādās līdz šim drošāko sadarbības struktūras rādītāju Mintos vēsturē. Pirmkārt, drošību jau šobrīd veido tieša aizdevuma cesija, ko papildina ķīlas tiesības pār Mintos aizdevumu tirgū izvietotajiem aizdevumiem, kas izveidotas par labu Mintos investoriem. Papildus tam būs arī trešās puses trasta nodrošinātājs, kas nodrošinās naudas plūsmas, lai Mintos investori būtu pirmie, kas saņem maksājumus par konkrētiem aizdevuma līgumiem. Piemēram, Alivio Capital saistību neizpildes gadījumā visi aizņēmēju veiktie maksājumi nonāktu tieši pie Mintos investoriem, un tikai pēc atlikusī summa pienāktos pašam kreditēšanas uzņēmumam.

Alivio Capital vadītāja komentārs

Alivio Capital vadītājs Patricio Villarreal komentē: “Alivio vēlas finansēt ilgtspējīgu izaugsmi. Jau vairākus ceturkšņus pēc kārtas Alivio ir demonstrējis izcilu sniegumu vairākos galvenajos rādītājos. Uzņēmums uzlabo veidu, kādā tas sasniedz tirgu, kā arī aizdevumu izsniegšanas ātrumu. Šo iemeslu dēļ tirgū ir nepieciešams izvietot vairāk līdzekļu, un sadarbība ar Mintos – labi zināmu un cienījamu uzņēmumu – ir lielisks finansējuma piesaistes veids.”

Alivio Capital vadītājs Patricio Villarreal ir Meksikas Finanšu vadītāju institūta (Instituto Mexicano de Ejecutivos de Finanzas) biedrs. Savukārt uzņēmuma riska direktors un iekasēšanas direktors iepriekš strādāja attiecīgi GE Capital un Coppel – divi no Meksikā lielākajiem finansēšanas uzņēmumiem, un viņu vadībā Alivio Capital ieviesa aizdevumu izsniegšanas un iekasēšanas procesus.


Kā investēt Alivio Capital veselības aprūpes aizdevumos

Mintos ir pievienojis Alivio Capital nodrošinātos un nenodrošinātos veselības aprūpes aizdevumus un aizdevumus atkārtotiem klientiem diversifikācijas un konservatīvajai stratēģijai. Ja gribi investēt šajos aizdevumos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Footnotes:
*Plašāka informācija par FICO kredītreitingu Meksikā ir pieejama: https://www.fico.com/ 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner