Viena diena Mintos izstrādātāja dzīvē

Šajā jaunajā rakstu sērijā mēs uz sarunu aicinām Mintos izstrādātājus, lai viņi tev pastāstītu vairāk par savu ikdienu. Mūsu pirmā tikšanās ir ar investīciju komandas Front-End izstrādātāju Santu, kura mums atklāja, kāda ir viņas tipiskā piektdiena Mintos galvenajā birojā Rīgā. Santas pienākumos ietilpst Mintos tīmekļa vietnes vizuālo materiālu kodēšana.

6.00 Gatavošanās ultramaratonam

Es ceļos diezgan agri, lai pirms došanās uz biroju aptuveni stundu trenētos. Mintos piedāvā hibrīda darba modeli, kas nozīmē, ka trīs dienas nedēļā mēs strādājam no mājām, bet divas ejam uz biroju. Biroja dienās es trenējos, dodoties skriet pa pilsētu. Es trenējos 60 km garam ultramaratonam, kas parasti notiek nelīdzenā apvidū ar daudz kalniem. Esmu noskrējusi piecus ultramaratonus, kā arī slaveno 107 km Rīga-Valmiera šosejas skrējienu.

Mana mīļākā treniņu vieta ir Sigulda, jo tur ir daudz skaistu meža taku. Es cenšos tur trenēties vismaz reizi nedēļā. Lai gan stāvākais kāpums nepārsniedz 80 m, tā pārvarēšana 10-18 reizes ir ļoti efektīva.

Kad atgriežos mājās no treniņa, esmu ļoti izsalkusi. Cenšos, lai manas brokastis būtu sātīgas un olbaltumvielām bagātas, tāpēc izvēlos, piemēram, auzu pārslu putru, tomēr katra diena ir savādāka. Pēc brokastīm es ātri sagatavojos darbam un plkst. 8.00 ar velosipēdu dodos uz biroju.

9.00 Laiks kafijai

Pirmais, ko daru, ierodoties birojā, ir pagatavoju kafiju un paņemu uzkodas no virtuves. Man patīk uzkavēties pie kafijas automāta, jo tur vienmēr pulcējas vairāki cilvēki, līdz ar to tā ir lieliska iespēja aprunāties ar kolēģiem. Pēc tam es dodos pie sava galda un sasveicinos ar savu komandu. Parasti mēs pārrunājam aktuālo un gatavojamies ikdienas sapulcei. Mūsu komandā ir desmit cilvēki, tāpēc darbs ir ļoti praktisks un personisks, jo mēs viens otru labi pazīstam.

9.30 Ikdienas plānošanas sapulce

Mintos birojā attālums no viena gala līdz otram ir samērā liels, tāpēc mums kādreiz bija skrejritenis, lai pārvietoties būtu ērtāk, bet es nezinu, kur tas ir nozudis. Tāpēc tagad mēs ejam uz “It’s tee time” sapulču telpu, kur norit mūsu pirmā tikšanās, lai saplānotu nedēļu.

Pirmajā brīdī var šķist, ka mūsu sapulču telpām ir šķietami nejauši nosaukumi, taču tiem visiem ir dziļāka nozīme. Šī konkrētā telpa ir atsauce uz golfu. Līdzīgi kā golfa spēlētāji, mēs vienmēr visu darām laicīgi un esam labi organizēti. Ja nokavēsi spēles laiku, tu riskē, ka vispār nevarēsi spēlēt – būtībā, ja snaudīsi, tad zaudēsi! Tas ir atgādinājums par pastāvīgu attīstību un notiekošā kontroli, lai ko mēs darītu.

10.00 Laiks kodēt

Mani saista darbs pie Front-End izstrādes, jo iepriekš strādāju grafikas dizaina jomā, un man patīk redzēt, kā viss vizuāli izveido vienu veselumu. Šī ir dienas daļa, kad es paveicu lielāko daļu kodēšanas. Mana komanda kodē Javascript, HTML un CSS, bet mēs izmantojam arī virkni citu programmu un rīku. Es pati izmantoju tādus ietvarus kā Vue.js, Nuxt, Lit (tīmekļa komponentēm), kā arī testēšanas rīkus Jest un Cypress. Šajā darba dienas daļā es veicu arī izpēti un kļūdu labošanu, kā arī pārskatu citu komandas locekļu kodu. Mēs vienmēr pārskatām kodu, pirms tā palaišanas.

12.00 Komandas pusdienas

Inženieru komanda parasti pusdieno kopā, jo mums visiem patīk asi ēdieni. Pašlaik mūsu iecienītākais restorāns ir Stockpot pilsētas centrā, kur var nobaudīt Āzijas ēdienus ar asumu no 1 līdz 10 pēc izvēles. Es ļoti labprāt pusdienoju kopā ar savu komandu, jo, manuprāt, cilvēki ir labākā Mintos daļa.

Mums patīk svinēt dzimšanas dienas un vārda dienas, tāpēc, kad atgriežamies no pusdienām, virtuvē parasti ir atrodama kūka. Pirms dodamies uz nākamo sanāksmi, mēs visi pacienājamies ar gabaliņu.

13.00 Demo sapulce

Šoreiz mēs dodamies uz “M2” sapulču telpu, kas nosaukta Mintos dibinātāju vārdā, jo viņi abi ir Mārtiņi. Reizi nedēļā mums ir koda demonstrācijas sapulce, kurā mēs cits citam parādām savu kodu. Iekšēji jokojot mēs to saucam par “grilēšanu”, taču patiesībā tā ir patīkama pieredze, pateicoties ikviena komandas biedra lieliskajām komunikācijas prasmēm. Tā kā esam neliela komanda, šīs sapulces ir efektīvas un lieliska iespēja iemācīties ko jaunu.

14.00 Atpakaļ pie datorgalda

Pēc sapulces dodos atpakaļ pie datorgalda, lai turpinātu kodēt. Šobrīd mēs strādājam pie jauna projekta, kas tiks palaists pavisam drīz, un mēs visi esam patīkami satraukti. Pašlaik noris izstrādes un testēšanas posms. Darbs pie šī projekta realizācijas ir bijis diezgan izaicinošs ātrā tempa un stingro termiņu dēļ, bet mēs cītīgi strādājam, lai būtu gatavi produkta palaišanai.

16.00 Visu komandu tikšanās

Divas reizes mēnesī, piektdienās, Mintos birojā notiek visu darbinieku tikšanās. Tas ir lielisks veids, kā noslēgt darba nedēļu. Šajās reizēs satiekas visas uzņēmuma komandas, lai pārrunātu uzņēmuma attīstību un uzdotu jautājumus. Tikšanās laikā mēs sēžam uz sēžammaisiem un dzeram alu, bet pēc sapulces ēdam picu un socializējamies. Tā ir lieliska iespēja aprunāties ar citiem kolēģiem, kurus tik bieži nesatieku. Mums ir ļoti draudzīga darba kultūra, un visiem patīk pēc sapulces vēl uzkavēties un pavadīt laiku kopā.

17.00 vai 18.00 Ar velosipēdu uz mājām

Pēc darba braucu mājās ar velosipēdu. Es nedzīvoju pārāk tālu no biroja, un brauciens uz mājām ir patīkams. Tas ir arī labs veids, kā pēc darba nedaudz atvilkt elpu.

19.00 Laiks ģimenei un draugiem

Parasti pēc darba es vakariņoju vai tiekos uz dzērieniem ar ģimeni vai draugiem. Dzīvot Rīgā ir ļoti ērti, jo, lai gan tā ir galvaspilsēta ar daudziem resursiem, tā nav pārāk liela, tāpēc mana ģimene un draugi ir diezgan tuvu.

20.00 Atpūta

Pēc produktīvas dienas šis ir mans iecienītākais laiks atpūtai. Es labprāt lasu un skatos seriālus Netflix. Pēdējā laikā skatos savu mīļāko komēdijseriālu “Draugi”. Man patīk arī dokumentālās filmas, bet tas ir atkarīgs no garastāvokļa. Es paņemu glāzi vīna un ērti iekārtojos uz dīvāna.

23.00 Gulētiešanas laiks

Kad esmu atpūtusies no darba dienas, ir laiks doties gulēt. Es iztīru zobus, pārliecinos, ka modinātājs ir ieslēgts, un tad nodzēšu gaismas.

Par Santu

Santa ir Front-End izstrādātāja ar pieredzi grafiskajā dizainā. Viņa Mintos izstrādātāju komandā investīciju nodaļā strādā jau aptuveni 2,5 gadus, sākot kā praktikante. Viens no viņas pirmajiem lielajiem projektiem Mintos bija parādzīmju ieviešana.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner