Viens no straujāk augošajiem nebanku finanšu uzņēmumiem Kenijā pievienojas Mintos

Mwananchi – viens no populārākajiem tirgus dalībniekiem Kenijā, pievienojas Mintos, kur tas piedāvās investēt auto kredītos. Investori no eiro izvietotajiem kredītiem var sagaidīt neto peļņu līdz 12% gadā. 

Mwananchi Credit Ltd ir mikrofinansēšanas uzņēmums, kas piedāvā plašu, pielāgotu finanšu risinājumu klāstu, lai tā klienti, kuru vidū ir gan privātpersonas, gan mazie un vidējie uzņēmumi (MVU), varētu risināt naudas plūsmas problēmas.

Mintos investori varēs investēt uzņēmuma pamatproduktā – auto kredītos. Auto kredītu nodrošinājums ir transportlīdzeklis, un parasti kredīta apmērs sastāda 30%-50% no novērtētā transportlīdzekļa vērtības. Tas nozīmē, ka pat tad, ja aizņēmējs nespēj atmaksāt kredītu, neatmaksāto pamatsummu ir iespējams atgūt ar pievilcīgāku maržu. Lietoto auto tirgus Kenijā ir ļoti aktīvs un vairumā gadījumu automašīnu otrreizējā tirgū var pārdot 30 dienu laikā, tādējādi atgūstot aizdotos līdzekļus.

Sākotnēji Mwananchi darbojās ar nosaukumu Mwananchi Microlink LTD, kas tika izveidots 2010. gada 15. aprīlī. 2012. gada 10. aprīlī tā nosaukums tika mainīts uz Mwananchi Credit Limited. Mwananchi neto kredītportfelis ir 8,7 miljoni eiro, un pēc 2020. gada janvāra datiem uzņēmumam ir 3415 klienti, un tas ir izsniedzis vairāk nekā 6870 kredītus. Vidējais kredīta apmērs ir 5800 eiro, un vidējais termiņš ir 10 mēneši.

Saskaņā ar aizdevumu izsniedzēja aprēķiniem, Mwananchi Credit ir viens no populārākajiem spēlētājiem alternatīvās kreditēšanas nozarē. Uzņēmums ir uzsācis paplašināšanos, kas paredz jaunu produktu izstrādi un jaunu filiāļu atvēršanu visā valstī. Šī procesa ietvaros 2020. gadā tiek plānots piesaistīti 6000 jauno klientu un atvērt sešas jaunas filiāles. Uzņēmums ir palaidis mobilo kreditēšanas lietotni un strādā pie savu pakalpojumu digitalizēšanas. Nākotnē Mwananchi savam portfelim pievienos vēl citus kredītu produktus.

Mwananchi Mintos aizdevumu tirgū

Mwananchi ir piešķirts “B” Mintos reitings. Investori var sagaidīt neto peļņu līdz 12% gadā.

Novērtējot klientu kredītspēju, uzņēmums ņem vērā viņu kredītu atmaksas vēsturi, kā arī iespējas atmaksāt kredītu. Kredītvēsture tiek pārbaudīta, pārskatot kredītu atmaksas vēsturi un veicot Credit Reference Bureau (CRB) pārbaudes, lai pārliecinātos, vai klients ir iekļauts melnajā sarakstā. Uzņēmums izmanto arī automātisko novērtēšanas sistēmu, kas var noteikt potenciālo klientu kredītspēju.

Uzņēmuma līdzdalība aizdevumos ir 10%, un visiem kredītiem ir atpirkšanas garantija.

Klikšķini šeit, lai apskatītu pirmreizējā tirgū pieejamos Mwananchi kredītus. Ja Tu izmanto Auto Invest, atceries atjaunināt sava portfeļa iestatījumus.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner