Wkrótce: nowe strategie inwestycyjne Mintos zapewnią inwestorom większy wybór

Mniej więcej rok temu wprowadziliśmy Mintos Invest & Access, nowy sposób inwestowania, który łączy atrakcyjne stopy zwrotu ze zwiększoną płynnością. Ostatnie miesiące pokazały, że produkt ten może zapewnić dodatkową płynność, nawet w trudnych warunkach rynkowych: średnio wypłaty są realizowane w ciągu 5 godz. 44 min.

O ile od momentu uruchomienia tego produktu, 50% spośród naszych aktywnych inwestorów utworzyło portfel Invest & Access, to przekazali nam oni również wiele opinii. Aby jeszcze bardziej ulepszyć naszą ofertę produktów, wysłuchaliśmy i przeanalizowaliśmy zachowania inwestorów, z których wynikał jeden powtarzający się temat: inwestorzy chcieli mieć większy wybór, jeśli chodzi o ich preferencje inwestycyjne. Zidentyfikowaliśmy najpopularniejsze preferencje i dokonaliśmy ich podziału na 3 nowe strategie, które zastąpią Invest & Access, będą to: zróżnicowane, konserwatywne i wysokodochodowe strategie.

Dzięki tej zmianie, tworzenie strategii zgodnej z preferencjami, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowi inwestorzy będą mogli szybko rozpocząć inwestowanie, wykorzystując w tym celu zdywersyfikowany portfel, zgodnie z wybranym przez siebie profilem. Doświadczeni inwestorzy będą mogli wykorzystać tę okazję, aby zmniejszyć złożoność związaną z prowadzeniem wielu niestandardowych strategii.

Zdywersyfikowana strategia

Zdywersyfikowana strategia zapewni Ci największą dywersyfikację i spośród nowych strategii jest najbardziej podobna do Invest & Access.

 • W pełni dywersyfikuje Twoje inwestycje, wykorzystując obsługiwane na bieżąco pożyczki wszystkich firm pożyczkowych mających Mintos Rating od A + do C-
 • Algorytm nadaje priorytet dywersyfikacji
 • Obejmuje ona pożyczki z gwarancją odkupu i bez – 99% pożyczek udostępnionych na Mintos ma gwarancję odkupu
 • Maksymalna ekspozycja w każdej firmie pożyczkowej to 15%

 

Konserwatywna strategia

 

Strategia konserwatywna inwestuje w pożyczki od firm pożyczkowych o najlepszej jakości portfela.

 • Inwestuje w obsługiwane na bieżąco pożyczki firm pożyczkowych o ratingu Mintos od A + do B-
 • Portfel obejmuje co najmniej 80% obsługiwanych na bieżąco pożyczek i zawiera mniej niż 10% pożyczek z oczekującymi płatnościami
 • Algorytm nadaje priorytet zmniejszaniu ryzyka
 • Pożyczki z gwarancją odkupu
 • Maksymalna ekspozycja w każdej firmie pożyczkowej to 15%

 

Wysokodochodowa strategia

 

Wysokodochodowa strategia inwestuje w pożyczki o najwyższych stopach oprocentowania.

 • Inwestuje w pożyczki należące do 60% z najwyższymi stopami oprocentowania i ratingu Mintos od A + do C-
 • Algorytm nadaje priorytet stopom zwrotu
 • Pożyczki z gwarancją odkupu
 • Maksymalna ekspozycja w każdej firmie pożyczkowej to 15%

 

 

Jak działają te strategie?

 

Strategie Mintos to w pełni zautomatyzowany sposób inwestowania. Aby rozpocząć, wystarczy wybrać kwotę, którą chcesz zainwestować. Otrzymasz portfel pożyczek zdywersyfikowany zgodnie z priorytetami każdej strategii. Twój dokładny zestaw portfeli będzie automatycznie dostosowywać się do rynku.

Podobnie, jak w przypadku Invest & Access, nowe strategie oferują dodatkową płynność: jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich środków wcześniej, mają one opcję wypłaty, która umożliwia szybszy dostęp do środków (w zależności od zapotrzebowania na rynku).

Należy pamiętać, że strategie Mintos są dostępne tylko dla inwestycji dokonywanych w EUR.

Istniejące portfele Invest & Access zostaną zaktualizowane

 

Jeśli obecnie korzystasz z Invest & Access, nie musisz nic robić. Twoja strategia zostanie automatycznie uaktualniona do strategii zdywersyfikowanej. Jeśli wolisz jedną z innych strategii lub nie chcesz kontynuować inwestowania, możesz w dowolnym momencie zatrzymać Invest & Access. Będziesz mógł stworzyć strategię konserwatywną lub wysokodochodową, gdy tylko nowe strategie zostaną uruchomione.

Automatyczne inwestowanie i ręczne inwestowanie stają się strategiami niestandardowymi

Będziemy nadal obsługiwać zarówno Auto Invest, jak i ręczne inwestowanie na rynku pierwotnym i wtórnym. Inwestorzy będą mieć możliwość korzystania odpowiednio z Niestandardowego inwestowania podczas tworzenia nowej strategii lub z Niestandardowych zautomatyzowanych strategii i Niestandardowych ręcznych inwestycji dostępnych na stronie Inwestuj.

Nowe strategie Mintos zostaną uruchomione w połowie sierpnia na stronie internetowej oraz w aplikacji Mintos.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner