Wowwo aizdevumi apturēti pirmreizējā un otrreizējā tirgū

Informējam, ka esam pieņēmuši lēmumu līdz turpmākam paziņojumam apturēt Wowwo izsniegto aizdevumu pārdošanu Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū. Apturēšana ir spēkā nekavējoties.

Apturēšana ir piesardzības pasākums, lai aizsargātu investoru intereses. Tā tiek veikta, ņemot vērā makroekonomiskās izmaiņas, kas ietekmē Turcijas liras valūtas maiņas kursu attiecībā pret eiro. Tā kā Wowwo izsniedz aizdevumus Turcijas lirās, bet Mintos aizdevumu tirgū tos izvieto eiro, Turcijas liras vērtības krituma gadījumā uzņēmumam no saviem līdzekļiem jāsedz valūtas kursa starpība, pārsūtot aizņēmēju maksājumus.

Kopš septembra, kad Turcijas liras kurss sāka kristies, mēs rūpīgi sekojam līdzi Turcijas liras kursa izmaiņām attiecībā pret eiro un Wowwo spējai segt valūtas kursa starpību un veikt norēķinus, kas līdz šim tika veikti savlaicīgi.

Lai izvairītos no turpmākiem valūtas kursa zaudējumiem, decembra sākumā tika pieņemts lēmums, ka Wowwo izsniegtie jaunie aizdevumi jāfinansē vietējā valūtā, nevis ar Mintos starpniecību. Līdz ar to tika pārtraukta jaunu Wowwo aizdevumu izvietošana Mintos aizdevumu tirgū.

Pēc tam, kad Turcijas Centrālā banka atkal samazināja procentu likmi, Turcijas liras vērtība turpina strauji kristies, un tas var radīt sarežģījumus uzņēmumam spēt savlaicīgi izpildīt savas saistības pret Mintos investoriem. Tāpēc mēs apturam Wowwo aizdevumu pārdošanu pirmreizējā un otrreizējā tirgū.

Pašlaik nekas neliecina par to, ka būtu ietekmēta aizņēmēju spēja atmaksāt aizdevumus.

 

Par Wowwo

Wowwo galvenais birojs atrodas Stambulā, un uzņēmums darbojas vairāk nekā 54 pilsētās visā Turcijā. Uzņēmums Turcijas klientiem pādod lietotas automašīnas ar tiešā finansējuma modeli.

Šobrīd Wowwo neatmaksāto investīciju summa Mintos aizdevumu tirgū sastāda 17 784 132 eiro. Aktīvas investīcijas Wowwo izsniegtos aizdevumos ir 41 249 investoriem, un vidēji viens investors tajos ir investējis 431 eiro. Pašlaik procesā esošo maksājumu apmērs ir 240 429 eiro.

 

Par aizdevumu pārdošanas apturēšanu Mintos tirgū

Konkrēta kreditēšanas uzņēmuma apturēšana tiek veikta, kad Mintos, ņemot vērā bažas par uzņēmuma darbību, iejaucas tirgū – pirmreizējā, otrreizējā vai abos – lai apturētu investēšanu. Pēc apturēšanas jaunas investīcijas nav iespējams veikt līdz brīdim, kad tā tiek atcelta vai zaudē spēku. Kreditēšanas uzņēmuma apturēšana abos tirgos tiek veikta, lai aizsargātu investoru intereses, neļaujot veikt investīcijas jaunos aizdevumos pirmreizējā tirgū vai pārdot esošos Wowwo izsniegtos aizdevumus otrreizējā tirgū.

Tiklīdz mums būs pieejama jauna informācija, mēs par to ziņosim.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner