Wprowadzenie wymogu odpowiedzialnego inwestowania dla wszystkich inwestycji automatycznych zgodnie z Dyrektywą MiFID II

Ponieważ inwestorzy będą mogli inwestować w noty w regulowanym środowisku na Mintos, wprowadzamy wymóg odpowiedzialnego inwestowania dla wszystkich inwestycji automatycznych, zgodnie z ramami MiFID II. Aby mieć pewność, że inwestorzy nie podejmują nadmiernego ryzyka, będą oni mogli inwestować za pomocą automatycznych inwestycji na Mintos do określonej kwoty.

Ochrona inwestorów w ramach Dyrektywy MiFID II

Dzięki uzyskaniu przez nas licencji europejskiej firmy inwestycyjnej i zbliżającej się emisji Not, inwestorzy na Mintos będą chronieni określonymi w Dyrektywie MiFID II przepisami dotyczącymi ochrony inwestorów.

Jednym z aspektów ochrony jest upewnienie się, że:

  • Inwestorzy nie podejmują większego ryzyka, niż są w stanie finansowo udźwignąć, nadmiernie eksponując swój portfel na jedną klasę aktywów lub inwestując zbyt dużą część swojej całkowitej wartości netto w jedną klasę aktywów;
  • Oferowane usługi inwestycyjne są odpowiednie i stosowne do tolerancji ryzyka przez inwestorów oraz ich celów inwestycyjnych.

Co odpowiedzialne inwestowanie oznacza dla inwestorów prywatnych?

Aby upewnić się, że inwestorzy nie podejmują nadmiernego ryzyka, będą oni mogli inwestować za pomocą automatycznych inwestycji na Mintos do określonej kwoty.

Kwota ta jest obliczana indywidualnie dla każdego inwestora na podstawie jego celów inwestycyjnych oraz wartości netto określonej w ocenie odpowiedniości i stosowności. Gdy inwestorzy osiągną tę kwotę, nadal będą mogli inwestować ręcznie.

Kwota ta będzie zawsze dostępna w ustawieniach konta inwestora, w sekcji Odpowiedniość i stosowność. Będziemy również informować wszystkich inwestorów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W przypadku, gdy kwota ta wydaje się zbyt wysoka lub niska, prosimy przejrzeć swoje odpowiedzi udzielone w ramach Oceny odpowiedniości i stosowności i upewnić, czy podane informacje są dokładne.

Nowy wymóg wejdzie w życie wraz z wprowadzeniem pierwszych Not na Mintos. Do tego czasu automatyczne strategie nie zatrzymają się, jeśli inwestorzy osiągną swoje wyliczone kwoty inwestycji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner