Wraz z wejściem ESTO na rynek Mintos, rosną możliwości inwestycyjne w Estonii!

Estonia, kraj, który przyniósł światu Skype’a i Transferwise, wprowadził również na rynek Mintos nową firmę pożyczkową wykorzystującą najnowszą technologię. ESTO, która jest technologiczną spółką rozwijającą rozwiązania płatnicze, obecnie oferuje inwestorom swoje pożyczki ratalne udzielane w pierwszorzędnych punktach sprzedaży.

Realizowany przez firmę ESTO model biznesowy polegający na pozyskiwaniu klientów wyłącznie w punktach sprzedaży (POS) oznacza, że firma udziela wyłącznie pożyczek dla segmentu prawie pierwszorzędnych lub pierwszorzędnych klientów.

W ciągu całego okresu swojej działalności, firma ESTO utrzymuje bieżący portfel pożyczkowy, dla którego wskaźnik braku spłat pożyczek wynosi 0,2%. Ponadto, według stanu na koniec lipca br., spośród wszystkich udzielonych przez firmę pożyczek, zaległości w spłacie wynoszące 60 lub więcej dni, dotyczyły jedynie 0,89%.

Firma ESTO, która została założona w 2017 roku, zapewnia finansowanie w punktach sprzedaży (POS) placówek handlowo-usługowych, zarówno online, jaki i offline. Misją firmy jest sprawić, aby zakupy były łatwe i przyjemne. Istotą strategii ESTO jest udzielanie pomocy placówkom handlowo-usługowym jej partnerów, aby sprzedawali więcej, a klienci, dzięki bardziej dostępnemu finansowaniu, mogli łatwiej dokonywać zakupów.

ESTO współpracuje z czołowymi graczami na estońskim rynku detalicznym

Od założenia, firmie udało się pozyskać około 26.000 pierwszorzędnych lub prawie pierwszorzędnych klientów dla pożyczek ratalnych udzielanych w punktach sprzedaży (POS). Co miesiąc, firma pozyskuje ok. 2.400 nowych klientów. W całym okresie swojej działalności, firma udzieliła około 26.000 pożyczek, a według stanu na koniec sierpnia 2019 roku, posiadała portfel pożyczkowy netto w wysokości 7 mln EUR.

Rozległa sieć jej partnerów obejmuje największych detalistów działających na estońskim rynku: Kaup24, ONOFF, Photopoint, Valge Klaar, RDE, Decora, Goldtime i około 400 innych. Co miesiąc, średnio 30 nowych partnerów nawiązuje współpracę z firmą ESTO.

„Rynek Mintos rzeczywiście idealnie pasuje do ESTO i naszych długofalowych planów rozwoju. Mintos umożliwia nam zwiększenie naszej widzialności na rynku i zapewnia elastyczny dostęp do dobrej jakości bazy inwestorów. Niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli dalej współpracować z zespołem wysokokwalifikowanych branżowych ekspertów z Mintos” – mówi Mikk Metsa, Prezes i Współzałożyciel ESTO.

Co firma ESTO oferuje na Mintos?

Inwestorzy mogą obecnie inwestować w udzielane w Estonii pożyczki konsumenckie udostępniane na rynku przez firmę ESTO, które są spłacane w miesięcznych ratach. Średnia wysokość udzielanych w euro (EUR) pożyczek przez firmę ESTO wynosi 600 EUR, przy średnim okresie spłaty wynoszącym 10 miesięcy. Niemniej jednak, całkowity okres na jaki udzielane są pożyczki wynosi od 3 do 48 miesięcy.

Inwestorzy mogą oczekiwać rocznych stóp zwrotu netto w wysokości do 10% w odniesieniu do wszystkich pożyczek ESTO, które posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji odkupu. Oznacza to, że firma odkupi pożyczki, w przypadku, gdy zaległości w ich spłacie wyniosą 60 dni lub więcej. Aby ściślej powiązać swoje interesy z interesami inwestorów, firma ESTO zachowa 10% w każdej pożyczce udostępnianej na rynku Mintos.

W jaki sposób firma ESTO dokonuje oceny wiarygodności kredytowej swoich pożyczkobiorców?

Jedną z kluczowych przewag firmy ESTO jest zdolność do oferowania bardzo zaawansowanego technologicznie rozwiązania finansowego oraz szybkiego procesu decyzyjnego, bez uszczerbku dla jakości portfela pożyczkowego.

Firma ESTO stosuje kompleksowy proces oceny wiarygodności kredytowej. Pierwsza weryfikacja odbywa się w ramach modelu biznesowego, polegającego na pozyskiwaniu klientów wyłącznie w punktach sprzedaży (POS).

Następnie, firma przeprowadza ocenę wniosków dokonując analizy sprawdzonych informacji, wykorzystując społeczne, kredytowe, podatkowe i dochodowe rejestry oraz bazy danych, takie, jak rządowe ośrodki emerytalne, korzystając w tym celu z bezpiecznego połączenia z serwerem X-road, Creditinfo itp.

Z tego też względu, proces udzielania pożyczki zawsze trwa krócej niż 60 sekund, co umożliwia klientom placówek handlowo-usługowych uzyskanie szybkiego i rzetelnego dostępu do finansowania.

Nie przegapcie tej okazji do zbudowania i dalszej dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego dzięki włączeniu pożyczek udzielanych przez firmę ESTO w Estonii. Jeśli preferowaną przez Was strategią inwestycyjną na Mintos jest korzystanie z narzędzia Auto Invest, nie zapomnijcie dokonać odpowiedniej aktualizacji swoich ustawień.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner