Wzrost przychodów firm fintechowych w Ameryce Łacińskiej o 403% stanowi „moment zwrotny” w działalności ID Finance w tym regionie

Działająca w Europie i Ameryce Łacińskiej firma fintechowa ID Finance w 2018 roku odnotowała wzrost przychodów o 49 mln USD. Oznacza to wzrost prowadzonej przez nią działalności o 236%. Zajmująca się analityką danych, scoringiem kredytowym i cyfrowymi finansami firma obecnie planuje wprowadzenie nowych produktów finansowych opartych na technologii w celu wykorzystania szybko rosnącego rynku fintechowego w Ameryce Łacińskiej, gdzie w 2018 roku odnotowała wzrost przychodów o 403%.

ID Finance, która obecnie koncentruje się na Hiszpanii oraz Brazylii i Meksyku w regionie Ameryki Łacińskiej, w swojej działalności wykorzystuje zarówno tradycyjne, jak i alternatywne źródła danych w celu zapewnienia lepszego dostępu do konkurencyjnych usług finansowych oraz umożliwienia klientom budowania ich profilu kredytowego. Spółka, która ma swoją siedzibę w Barcelonie, zatrudnia ponad 400 osób.

W szczególności, ID Finance odnotowuje olbrzymi wzrost w Ameryce Łacińskiej, czyli na jednym z najszybciej rozwijających się na świecie rynków dla firm fintechowych, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiego pokrycia regionu telefonią komórkową i olbrzymiej liczbie populacji bez dostępu do usług bankowych. Według Banku Światowego 61% mieszkańców Meksyku nie ma dostępu do tradycyjnego systemu bankowego, natomiast 40% ludności spośród 207 mln mieszkańców Brazylii znajduje się na czarnych listach. Obecnie, w regionie Ameryki Łacińskiej ID Finance zatrudnia 141 pracowników.

Znajdujemy się w momencie zwrotnym w działalności firm fintechowych w Ameryce Łacińskiej” uważa Boris Batine, Współzałożyciel i Prezes firmy ID Finance. „Kraje te charakteryzują się niskim poziomem konkurencji i znacząco ograniczonym dostępem do usług i produktów bankowych dla ludności. Młode, obeznane z nowoczesnymi technologiami pokolenie, które w znaczącym stopniu nie ma dostępu do tradycyjnych produktów finansowych, oznacza dla firm fintechowych ogromne możliwości.

Błyskawicznie rośnie baza klientów firmy ID Finance. Co tydzień firma pozyskuje około 20.000 nowych klientów, a wskaźnik ich utrzymania wynosi 90%. Opracowany przez ID Finance własny system zarządzania ryzykiem wykorzystuje uczenie maszynowe i zaawansowane techniki analityki danych, tym samym zapewniając klientom lepszy dostęp do usług finansowych. Firma stosuje również nowe technologie, takie jak biometria behawioralna oraz wykorzystujący sztuczną inteligencję scoring zapobiegający oszustwom wykorzystywany w celu zmniejszania liczby niepracujących pożyczek.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczas osiągniętego przez nas wzrostu i dlatego też, planujemy obecnie agresywną ekspansję dzięki dywersyfikacji poprzez wprowadzanie dodatkowych produktów pożyczkowych, przekazów pieniężnych, narzędzi służących do monitoringu kredytowego i edukacji finansowej. W bieżącym roku, w Ameryce Łacińskiej planujemy sześciokrotnie zwiększyć liczbę udzielanych pożyczek, a także poprawić świadomość naszej marki wśród klientów” – dodaje Boris Batine, Współzałożyciel i Prezes firmy ID Finance.

Według Goldman Sachs, w ciągu następnych 10 lat, firmy fintechowe w Brazylii mogą uzyskać przychody szacowane na 24 mld USD, zwłaszcza w obszarze płatności, pożyczek i finansów osobistych, które stanowią najbardziej obiecujące segmenty. Jednocześnie, firma Finnovista, która jest startupowym akceleratorem zajmującym się branżą fintechową, przewiduje, iż w ciągu następnych dziesięciu lat, firmy fintechowe mogą przejąć do 30 procent meksykańskiego rynku bankowego.

Wspaniała wiadomość – zmniejszono opłatę z tytułu wymiany walutowej dla pożyczek udzielanych w peso meksykańskim (MXN)

Na początku kwietnia br., firma ID Finance udostępniła na rynku udzielane w Meksyku krótkoterminowe pożyczki. Z przyjemnością ogłaszamy, iż inwestowanie na platformie Mintos w pożyczki udostępniane w peso meksykańskim (MXN) jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ opłata z tytułu wymiany walutowej z euro (EUR) na peso meksykańskie (MXN) została jednorazowo zmniejszona do xx%. Oznacza to, że możecie uzyskiwać wyższe stopy zwrotu netto z dokonywanych przez Was inwestycji. Mamy nadzieję, że nowa stawka Wam się spodoba. Obecnie, firmy pożyczkowe ID Finance i Credilikeme udostępniają pożyczki w MXN o rocznej stopie zwrotu wynoszącej 18%. Oczekujemy, iż niebawem nowe firmy pożyczkowe z Meksyku dołączą do platformy Mintos. Pożyczki dostępne na platformie Mintos można sprawdzić tutaj.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner