Zenka Finance z Kenii dołącza do Mintos!

Zenka Finance – jeden z najszybciej rozwijających się dostawców cyfrowych pożyczek działających w Kenii właśnie dołączył do rynku Mintos, oferując możliwość inwestowania w dynamicznie rozwijającym się sektorze pożyczek osobistych i korzystania z możliwości wynikających z technologii i innowacji. 

Misją firmy Zenka jest zapewnienie klientom wyboru wysokiej jakości, elastycznych i skalowalnych produktów finansowych, które umożliwią im drogę do finansowego włączenia i ukształtują ścieżkę ich ekonomicznego rozwoju.

Zenka Finance jest firmą fintechową założoną w grudniu 2018 r. w celu oferowania innowacyjnych produktów elastycznych w postaci pożyczek osobistych w wysokości od 5 do 200 USD z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 61 dni. Koncentrując się na zadowoleniu klientów w połączeniu z podejściem opartym na danych, Zenka stała się zaufanym partnerem dla tysięcy pożyczkobiorców w Kenii. 

To, co sprawia, że Zenka jest wyjątkową firmą, to wprowadzenie nowych funkcji, które nie istniały na rynku w Kenii. Po pierwsze, pożyczki Zenka są w pełni elastyczne – klienci decydują o terminie spłaty, który w zależności od ich potrzeb, wynosi do 61 dni. Mogą również skorzystać z opcji doładowań, w ramach której pożyczkobiorcy mogą ubiegać się o dodatkową kwotę w ramach posiadanego limitu pożyczkowego.

„Zenka Finance szukała niezawodnego i elastycznego finansowania, które pomogłoby nam w dalszym rozwoju naszej działalności i wykorzystaniu możliwości wynikających z technologii i innowacji w zaspokajaniu potrzeb finansowych konsumentów. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do Mintos – jednego z najlepszych rynków pożyczkowych na świecie. Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo wsparte naszym oddaniem, kwitnącą gospodarką Kenii, korzystnymi warunkami lokalnymi i odpowiednimi inwestycjami doprowadzi do osiągnięcia pozycji lidera na rynku cyfrowych pożyczek”.

Przede wszystkim jesteśmy jednym z założycieli DLAK (Digital Lenders Association (Stowarzyszenia Cyfrowych Pożyczkodawców) w Kenii), ponieważ chcemy odgrywać aktywną rolę w zapewnianiu silnej przyszłości branży pożyczek cyfrowych, opartej na najlepszych praktykach w zakresie udzielania pożyczek oraz ochronę konsumentów poprzez współpracę z interesariuszami, organami regulacyjnymi i klientami”. – mówi dyrektor generalny Zenka, Robert Masinde.

Zenka koncentruje się na dostępności

Ponieważ dzisiejsze firmy muszą korzystać z technologii, aby przetrwać, Zenka wprowadziła zestaw algorytmów sztucznej inteligencji (AI) w celu pełnej automatyzacji procesu pożyczkowego i obsługi klienta. Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji w zakresie oceny zdolności kredytowej, windykacji należności, prognozowania wolumenu zaciąganych pożyczek, obsługi klienta, przeciwdziałania oszustwom i zapobiegania rezygnacji klientów stanowią unikalny zespół ds. AI w Zenka (prawdopodobnie jedyne tego rodzaju rozwiązanie wśród kenijskich pożyczkodawców). 

Zenka skupia się na tym, aby być dostępnym dla każdego klienta – dlatego też, klienci mogą ubiegać się o pożyczkę, wykorzystując aplikację na Androida i IOS, a także w inny sposób.

Zenka na Mintos

Na Mintos inwestorzy mogą teraz inwestować w pożyczki osobiste w EUR udzielane w Kenii przez Zenka. Wysokość pożyczek wynosi od 12 do 182 EUR, a terminem ich spłaty od 1 do 61 jedni. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznych stóp zwrotu netto do 12%.

Wszystkie pożyczki Zenka udostępniane na Mintos posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji odkupu, co oznacza, że zostaną odkupione przez firmę, jeśli zaległość w ich spłacie wyniesie ponad 60 dni. Ponadto, w każdej pożyczce udostępnianej na rynku, firma zachowa 10% udział.

Od momentu powstania Zenka udzieliła pożyczek na około 5 mln EUR. 

Nie przegap tej znakomitej okazji do inwestowania w pożyczki udzielane w Kenii przez Zenka! Jeśli korzystasz z Auto Invest, pamiętaj o odpowiedniej aktualizacji ustawień.

Niektórzy inwestorzy kapitałowi pożyczkodawcy i Mintos mogą się pokrywać.

 

Udostępnij: