Získejte až 15 % s Forward Flow od Finko Armenia

Jsme moc rádi, že Vám můžeme oznámit, že Finko Armenia (Varks) se stává první úvěrovou společnosti, která na Mintosu nabízí Forward Flow.

Forward Flow je novým a jedinečným produktem na crowdlendingovém trhu. Forward Flow představuje závazek investovat do sady předem dohodnutých dílčích úvěrů s předem stanovenou sazbou na dané časové období. Po dobu trvání dohody o Forward Flow dostávají investoři týdenní splátky úroků závislé na splácení těchto dílčích úvěrů. 

Jsme přesvědčeni, že se Forward Flow stane hodnotným produktem pro investory na Mintosu. 

– Jistina investovaná do balíčku Forward Flow bude po dobu trvání dohody nadále pracovat, ve srování s nákupem samostatných úvěrů proto mohou investoři snížit své reinvestiční riziko.  

– V roce 2019 činil vážený průměr úrokové sazby u nesplacených úvěrů Varks ~12 %. U úvěrů s nejvyšší sazbou byl tento průměr ~14 %, u těch s nejnižší ~8 %. S produktem Forward Flow mohou investoři zmrazit své úrokové sazby na delší dobu a být tak méně ovlivněni změnami úrokových sazeb na Mintosu.

– V průměru mohou investoři počítat s vyššími úrokovými sazbami ve srovnání s obdobnými samostatnými úvěry na trhu, neboť své peníze poskytují na delší časové období. S balíčky Forward Flow od Varks mohou investoři očekávat až 15% úrokovou sazbu.

Forward Flow od Varks začíná s jistinou v hodnotě 5000–100 000 €, s dobou splatnosti 12 měsíců a úrokovými sazbami až 15 %. Balíčky jsou zajištěny skupinovou garancí poskytovanou skupinou Finko.

Pro přístup k balíčkům Forward Flow od Varks mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Varks. V souladu s dohodou mezi společnostmi Mintos Finance a Varks budou úvěry do jednoho měsíce zajištěny zástavou na pohledávky společnosti Varks vůči jejím dlužníkům. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Další informace o Forward Flow

O společnosti Finko Armenia (Varks)

Varks.am, založená v roce 2016, je všeobecná úvěrová společnost, která svým zákazníkům díky efektivnímu procesu žádosti o úvěr nabízí rychlý a snadný přístup k penězům. Varks.am je jednou z předních alternativních úvěrových společností v Arménii. Po podání žádosti v jedné z 51 poboček po celé zemi mohou zákaznící svůj úvěr obdržet v hotovosti nebo bankovním převodem. 

Společnost Varks.am se k Mintosu připojila v únoru 2018 a v listopadu 2019 se stala součástí skupiny Finko. Na Mintosu společnost nabízí krátkodobé úvěry ve výši 20–900 € s průměrnou dobou splácení 30 dní. K 31. prosinci 2019 činilo čisté úvěrové portfolio společnosti více než 28 milionů €. Společnost Varks má více než 450 000 registrovaných zákazníků a od svého založení zpracovala již 1,7 milionu žádostí o  úvěr. 

Cílem společnosti Varks je udržet si přední postavení v sektoru nebankovního mikrofinancování v Arménii, společnost proto plánuje zvýšit své úvěrové portfolio na 35 milionů € do konce roku 2020 a rozšířit svou síť poboček v zemi. V roce 2019 společnost otevřela 18 nových poboček a na rok 2020 je plánováno otevření dalších 10. Varks dodržuje postupy zodpovědného půjčování a podporuje projekty sociální odpovědnosti.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner