Změny právní struktury společnosti Metrokredit

MetroKredit půjčky jsou na Mintos tržišti k dispozici od června loňského roku. Dřive byly půjčky nabízeny právnickou osobou Metrofinance a poskytovány pomocí značky Metrokredit.

Nedávno společnost Metrokredit akvíroval Metrofinance a důsledkem toho je, že podnikání úvěrové společnosti Metrofinance společně s jeho existujícím portfoliem, bylo přesunuto na společnost Metrokredit.

V rámci akvizice bylo podnikání společnost Mikrofinance přeneseno pod značku Metrokredit a nyní se právnická osoba a také obchodní značka jmenují Metrokredit (LLC „MFC Metrokredit).

Společnost Metrokredit po akvizici významně expandovala svůj business. Portfolio poskytnutých půjček k 30. červnu rostlo měsíčně o 500 000 EUR a celkové dosáhlo hodnoty 10,7 milionů EUR.

Hlavním cílem společnost Metrokredit v následujících šesti až dvanácti měsících je být mezi hlavními třemi společnostmi poskytujícími nezajištěné spotřebitelské financování v Rusku.

K 30. červnu 2019 měla společnost Metrokredit hrubé úvěrové portfolio ve výši 10,72 milionů EUR, nesplacené netto portfolio dosáhlo výše 5,5 milion a celková aktiva byla 6,4 milionu EUR. Navíc měl tento poskytovatel půjček velký vlastní kapitál ve výši 1,1 milionu EUR.

V souvislosti s převodem podnikání společnost Metrofinance na společnost Metrokredit, tato společnost také získala ztráty společnosti Metrofinance, které díky své silné výkonnosti v nadcházejících měsících plánuje napravit.

Co to znamená pro Mintos investory? 

Celkové má tato změna velmi malý dopad na Mintos investory. Nicméně jsme Vás chtěli se změnami v právní struktuře společnosti umisťující půjčky Metrokredit na tržiště seznámit.

Vaše investice nebyly nijak ovlivněny. Půjčky od Mintos Finance budou přímo zajištěny zástavou pohledávek plynoucích z Metrokredit půjček poskytnutých jejich konečným uživatelům. Portfolio půjček administruje společnost Metrokredit. Poskytovatel půjček má Mintos hodnocení B-.

Mintos a Metrokredit jsou propojenými osobami podle IAS 24.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner