Tas ir šeit: Mintos finanšu pārskats 2018

2018. gads mums bija izdevies – mēs turpinājām spēcīgi attīstīt savu biznesu un kopienu. Mēs kļuvām par Eiropas aizdevumu investīciju tirgus līderi: kā ziņo neatkarīgā finanšu tehnoloģiju mājaslapa p2p-banking.com, 2018. gada otrajā pusē Mintos bija lielākais jauno investīciju apjoms līdzīgu uzņēmumu vidū.

Mūsu investoru bāze vairāk nekā divkāršojās. 2018. gadu mēs uzsākām ar 43 457 investoriem, un decembra beigās laimīgu Jauno gadu novēlējām jau gandrīz 100 000 investoru.

2018. gadā investīcijas aizdevumu tirgū vairāk nekā trīskāršojās: ja 2017. gadā 1,6 miljonos jaunu aizdevumu tika investēti 322 miljoni eiro, tad 2018. gadā 4,8 miljonos jaunu aizdevumu tika investēti jau 1,044 miljardi eiro. Augustā mēs sasniedzām viena miljarda eiro atzīmi finansēto aizdevumu apmērā, un gadu noslēdzām ar 1,5 miljardu eiro lielām investīcijām 6,9 miljonos aizdevumu kopš uzņēmuma nodibināšanas.

Mūsu prioritāte joprojām ir lieliska un pārredzama investoru pieredze. Lai ietu kopsolī ar augošo aizdevumu tirgu un saglabātu augstu pakalpojumu kvalitāti, mēs ieguldām komandā un darba telpās. 2018. gadā mums pievienojās 23 jauni darbinieki, un mēs nolēmām investēt jaunā birojā, lai nodrošinātu patīkamu darba vidi mūsu augošajai komandai.

2018. gadā Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 31 jauns kreditēšanas uzņēmums, kartei pievienojot 13 izsniegšanas valstis: Armēniju, Kolumbiju, Kazahstānu, Keniju, Kosovu, Meksiku, Moldovu, Ziemeļmaķedoniju, Filipīnas, Dienvidāfriku, Ukrainu, Apvienoto Karalisti un Zambiju. Līdz ar to investori tagad var diversificēt savus portfeļus starp 28 valstīs izsniegtiem aizdevumiem.

Ievērojamās aizdevumu tirgus izaugsmes rezultātā mūsu ieņēmumi vairāk nekā divkāršojās, sasniedzot 4,647 miljonus eiro 2018. gadā pretēji 2,137 miljoniem eiro 2017. gadā. Mēs turpinājām investēt tālākā darbības paplašināšanā un attīstībā. Neskatoties uz ievērojamajām investīcijām, mēs 2018. gadu noslēdzām ar neto peļņu 13 tūkstošu eiro apmērā.

Gada peļņa ietver izdevumus 51 tūkstoša eiro apmērā (45 tūkstoši eiro 2017. gadā), kas attiecas uz patieso vērtību maksājumiem ar akcijām, kas tiek atzīti tiesību nostiprināšanas periodā. Šie maksājumi pēc savas būtības neatspoguļo pašreizējos tirdzniecības rādītājus, un tos neuzskata par daļu no pamatā esošo aktīvu rezultātiem. Neskaitot šos izdevumus, 2018. gada peļņa bija 65 tūkstoši eiro, savukārt 2017. gadā tā bija 241 tūkstotis eiro.

2018. gadā mēs ieviesām daudz jaunu funkciju, kas ir uzlabojušas lietotāja pieredzi: Mintos reitings mēra aizdevumu izsniedzēju finansiālo un darbības stabilitāti un investoriem nodrošina papildus pārredzamību ar investēšanu saistīto lēmumu pieņemšanā. Auto Invest tagad ir pieejams arī otrreizējā tirgū, un tam ir trīs inovatīvas investīciju stratēģijas, kas investoriem ļauj ietaupīt laiku un pūles. Mēs ieguldījām daudz darba, lai pilnveidotu investoriem sniegto drošības un ērtības līmeni, un aizdevumu tirgum pievienojām tādas funkcijas, kā, piemēram, tiešos bankas pārskaitījumus un divu faktoru autentifikāciju.

Mēs ļoti nopietni uztveram atbilstību normatīvajiem aktiem. Mēs esam veikuši ieguldījumus privātuma aizsardzībā, lai izpildītu GDPR prasības, kas ES stājās spēkā 2018. gada 25. maijā. Lai gan Mintos pašlaik netiek regulēts cīņas pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas (AML) jomā, mēs esam paplašinājuši savu AML komandu un procedūras. Visbeidzot, mēs ieviesām jaunu tiešsaistes identitātes verifikācijas procesu un visu aizdevumu tirgū reģistrēto lietotāju pārbaudi.

Mūsu centieni ir vainagojušies ar virkni starptautisku mediju un ekspertu balvām. Mūsu investoru pozitīvās atsauksmes mums jau trešo gadu pēc kārtas atnesa AltFi balvu nominācijā “Investoru izvēle”.

2019. gada perspektīvas

2019. gadā mēs turpināsim palielināt gan mūsu investoru pieprasījumu, gan aizdevumu piedāvājumu, koncentrējoties uz diversifikāciju starp valstīm un valūtām, un uz Mintos aizdevumu tirgus drošību.

Mintos grupa plāno ieviest Mintos bankas kontu un debetkarti, kas Mintos klientiem dos vēl lielāku pievienoto vērtību. Eiropas e-naudas licences pieteikums ir iesniegts un sagaidāms, ka licence tiks saņemta līdz 2019. gada trešā ceturkšņa beigām. Lai atbalstītu turpmāko attīstību, Mintos grupa 2018. gada novembrī A sērijā piesaistīja investīcijas piecu miljonu eiro apmērā.

 

Vairāk uzzini šeit mūsu 2018. gada finanšu pārskatā

Dalies: