Atjaunināts: Investori saņems procentus par procesā esošiem maksājumiem

2020. gada 31. augusts

Pēdējā laikā ir bijuši daudzi gadījumi, kad aizdevējiem bija jāmaksā procenti par procesā esošiem maksājumiem, neskatoties uz naudas pārskaitīšanu laikā. Iemesls tam ir fakts, ka banku pārskaitījumi dažkārt aizņem līdz trīs dienām – parasti tāpēc, ka aizdevējs atrodas ārpus Eiropas Savienības.

Lai to novērstu, turpmāk procenti par procesā esošajiem maksājumiem tiks aprēķināti no 11. dienas, nevis no 8. dienas, kā tas ir bijis līdz šim.

Lūdzu, ņem vērā: mainīsies tikai procentu periods. Norēķinu maksājumi joprojām būs jāveic 8. dienā (pēc 7 dienu norēķinu perioda), kad mēs sagaidām, ka lielākā daļa maksājumu tiks pārskaitīti investoriem.


2020. gada 17. marts

Turpmāk investori saņems procentus par procesā esošiem maksājumiem, kas netiek izpildīti saskaņā ar grafiku. Citiem vārdiem sakot, investoriem tiks piešķirta kompensācija par procesā esošo maksājumu norēķinu kavēšanu.

Procenti par procesā esošiem maksājumiem būs 1,2 reizes lielāki nekā attiecīgā aizdevuma procentu likme. Investori procentus saņems katru nedēļu, tiklīdz tos būs samaksājis attiecīgais aizdevējs.

Procenti tiks aprēķināti gan par pamatsummā investēto, gan par procentiem, un to aprēķins sāksies pēc norēķinu perioda (7 dienas) beigām.

Lūdzam pievērst uzmanību, ka procesā esošo maksājumu sistēmā parasti notiek aizdevumu rotācija, proti, daži maksājumi tiek veikti, bet citiem statuss mainās uz “procesā esošs”. Līdz ar to investoriem var šķist, ka procesā esošo maksājumu apmērs nav mainījies.

Procesā esošo maksājumu pārskats

Tagad statistikas lapā ir pievienota jauna kolonna, kurā ir uzrādīts vidējais dienu skaits procesā. Šis rādītājs atspoguļo vidējo dienu skaitu, kad attiecīgais aizdevējs investoriem nav pārskaitījis procesā esošos maksājumus no aizņēmēja.

Noslēgumā Mintos komanda saka lielu paldies par sniegtajām atsauksmēm! Mūsu mērķis ir izveidot investoriem draudzīgu aizdevumu tirgu, un mēs vienmēr novērtējam investoru ieguldījumu, kas mums palīdz strādāt pareizajā virzienā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner