Eleving Group EBITDA 2022. gadā sasniedz 71,8 milj. eiro

Eleving Group ziņo par stabilu izaugsmi un stabiliem rentabilitātes rādītājiem 2022. gadā. Uzņēmums uzsver, ka, salīdzinot ar 2021. gadu, tā neto portfelis ir palielinājies par 17,8%, savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas maiņas darījumiem sasniedza 27,3 miljonus eiro. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Eleving Group 2022. finanšu gadu noslēdza ar koriģēto EBITDA 71,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 29,2% vairāk nekā 2021. gadā. Savukārt koriģētā peļņa pirms valūtas maiņas darījumiem sasniedza rekordaugstu līmeni, proti, 27,3 milj. eiro, kas ir par 8,8 milj. eiro vairāk nekā šajā periodā gadu iepriekš.

Koriģētie ieņēmumi (neskaitot maksas un komisijas maksas) 2022. gadā sasniedza 175,9 milj. eiro, kas ir par 14,4% vairāk nekā 2021. gadā. Elastīgās nomas un transportlīdzekļu abonēšanas produkti ieņēmumos veidoja 50,8 milj. eiro un tas ir par 91,1% vairāk nekā iepriekšējā gada 12 mēnešos, bet par 4,8% mazāk nekā 2022. gada trešajā ceturksnī. Tikmēr finanšu un atgriezeniskā līzinga produktu ieņēmumi sastādīja 68,0 milj. eiro, veidojot 32,5% pieaugumu pret 2021. gada attiecīgo periodu un 13,2% pieaugumu pret iepriekšējo deviņu mēnešu periodu. Savukārt ieņēmumi no patēriņa produktiem sasniedza 57,1 milj. eiro, kas ir par 12,1% mazāk nekā 2021. gada divpadsmit mēnešos, bet par 4% vairāk nekā aizvadītajā ceturksnī. Arī Grupas neto portfelis ir sasniedzis rekordaugstu līmeni – 288,9 milj. eiro. Grupas mobilitātes un patēriņa produkti portfelī veidoja attiecīgi 221,8 milj. eiro un 67,1 milj. eiro.

"2022. gadu sākām ar piezemētu optimismu. Covid-19 pandēmijas izraisītie satricinājumi bija norimuši, un šķita, ka varam plānot mērenu un prognozējamu globālās ekonomikas izaugsmi. Tomēr nestabilā ģeopolitiskā situācija un karš Ukrainā mainīja tirgus un makroekonomikas perspektīvas. Neraugoties uz to, esam piedzīvojuši stabilu ceturksni un divpadsmit mēnešu periodu ar labākajiem finanšu un darbības rezultātiem Grupas vēsturē.

2022. gada galvenais mērķis bija saglabāt portfeļa kvalitāti, veicināt biznesa efektivitāti, kā arī samazināt portfeļa apmēru ietekmētajos tirgos, vienlaikus saglabājot Grupas stabilu izaugsmi. Tāpēc lielāku uzmanību pievērsām pārvaldības efektivitātei, izmaksu optimizācijai, kapitāla pārvaldībai un nedaudz konservatīvākai biznesa pieejai. Raugoties uz rezultātiem, šī stratēģija ir pilnībā atmaksājusies,”

Ceturtajā ceturksnī Grupa turpināja attīstīt vietējo obligāciju emisijas programmu Kenijā un līdz gada beigām teju dubultoja trešajā ceturksnī piesaistīto investīciju apmēru, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 7,3 milj. eiro.

“Kopumā mēs novērojam nedaudz lēnāku portfeļa izaugsmi salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, taču tāda ir bijusi mūsu izvēle, lai mazinātu iespējamos biznesa riskus šajos nenoteiktības laikos. Mums ir izdevies diversificēt Grupas portfeli un absorbēt kara negatīvo ietekmi, samazinot portfeļa apmēru tirgos, ko negatīvi ietekmēja ģeopolitiskie apstākļi. Arī Grupas finansējuma struktūras diversifikācija joprojām ir teicama, un mēs varam sekmīgi izmantot privāto aizņēmumu piesaistes iespējas, jo īpaši Āfrikas reģionā.

Nākamajos ceturkšņos plānojam turpināt koncentrēties uz kontrolētu izaugsmi, esošo produktu uzlabošanu un portfeļa kvalitātes saglabāšanu. Tā kā nākamgad noslēgsies mūsu trīs gadu obligāciju termiņš Latvijā, rūpīgi sekosim līdzi arī norisēm kapitāla tirgos,"

2023. gada 9. februārī Eleving Group ieguva 1. vietu Nasdaq Baltic Awards kategorijā “Labākās investoru attiecības” First North Bond sarakstā. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, tā ir nozīmīga Baltijas mēroga atzinība, kas atspoguļo iepriekšējos gados veiksmīgi paveikto darbu investoru attiecību jomā.

Par Eleving Group

2012. gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos platformai pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos platformā ir izvietojusi 15 valstīs izsniegtus aizdevumus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 1,2 miljardus eiro, un tā neto kredītportfelis ir gandrīz 290 miljoni eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Table of Contents