DelfinGroup 2021. gadā plāno IPO Nasdaq Riga biržā

Latvijas kreditēšanas uzņēmums DelfinGroup 2021. gadā plāno sākt savu sākotnējo akciju publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā. Sīkāka informācija par emitējamo akciju apjomu un cenu tiks paziņota pirms sākotnējā publiskā piedāvājuma, un prospekts būs pieejams pēc apstiprināšanas Latvijas regulatorā FKTK. (vairāk…)

Finansēto aizdevumu apjoms Mintos platformā 1. ceturksnī pieaug par 26%, pateicoties investoru pieaugošajai pārliecība

13.04.2021

mintosblog

Ir pagājis jau gads, kopš Covid-19 pandēmijas sākšanās, kas iezīmēja arī pirmo reizi, kad kolektīvo aizdevumu nozare piedzīvoja vērā ņemamu krīzi. Daži kreditēšanas uzņēmumi un platformas pārtrauca darbību, savukārt investori pārgāja uz citām aktīvu klasēm. (vairāk…)

Mintos platformai pievienojas jauns kreditēšanas uzņēmums no Meksikas – Swell

Swell Finanzas en Movimiento uzsāk sadarbību ar Mintos un piedāvā investēt Meksikā izsniegtos auto kredītos.

2010. gadā dibinātais uzņēmums Swell specializējas aizdevumu izsniegšanā maziem un vidējiem uzņēmumiem. Lai gan lielākā daļa aizdevumu ir līzings automašīnām, komerciālajiem transportlīdzekļiem un iekārtām, Swell izsniedz aizdevumus arī apgrozāmajam kapitālam, neparedzētiem izdevumiem, aktīvu iegādei un investīciju projektu finansēšanai. Lielākā daļa automašīnu un komerciālo transportlīdzekļu aizdevumu tiek izsniegti, tieši sadarbojoties ar jauno transportlīdzekļu dīleriem, efektīvi palielinot vidējo aizdevuma lielumu virs tirgus vidējā līmeņa. (vairāk…)

Atjauninām personalizētās automatizētās stratēģijas

09.04.2021

mintosblog

Mintos turpina uzlabot investēšanas stratēģijas. Esot ceļā uz regulētas platformas vidi, jau nākam pirmdien, 12. Aprīlī, veiksim labojumu esošajā veidā, kā investori var veidot personalizētās automatizētās ieguldījumu stratēģijas. Šis raksts piedāvā ieskatu atjauninājumā, pēc kura investori varēs uzstādīt investīciju noteikumus, balstoties uz individuāliem kreditēšanas uzņēmumiem. Vairāk par personalizētām automatizētām stratēģijām (vairāk…)

Meksikas tirgus pārskats: 1750 SOFOM kopējais kredītportfelis sastāda 57,2 mljrd. ASV dolāru

09.04.2021

mintosblog

Pirms kāda laika mēs publicējām Kenya un Uzbekistan tirgus apskatus, bet tagad ir laiks sīkāk aplūkot Meksiku. Šajā rakstā mēs ieskicēsim kopējo ainu par Meksiku, kā arī atskatīsimies uz to, kā Meksika un vietējie kreditēšanas uzņēmumi ir pārcietuši pandēmiju. Līdztekus oficiālajiem avotiem tirgus apskatā mēs esam iekļāvuši savas uzticamības pārbaudes rezultātus. (vairāk…)

Mintos platformai pievienojas pirmais kreditēšanas uzņēmums no Uzbekistānas

Mikro Kapital grupa paplašina savu Mintos platformā pārstāvēto valstu klāstu, un tagad piedāvā investēt arī Uzbekistānā izsniegtos auto kredītos.

Uzbekistāna ir Mikro Kapital piektā valsts Mintos platformā līdztekus Krievijai, Moldovai, Rumānijai un Baltkrievijai. Uzbekistānā Mikro Kapital darbojas kā Mikro Leasing FE LLC. Uzņēmums darbību Uzbekistānā uzsāka 2019. gadā. Šo divu gadu laikā uzņēmums Uzbekistānā ir veicis aptuveni 1000 līzinga darījumu, un tā portfeļa vērtība ir sasniegusi 9,8 miljonus eiro. Uzņēmums piedāvā auto kredītus un īpašu iekārtu kredītus maziem un vidējiem uzņēmumiem. Minimālā pirmā iemaksa ir 20% no automašīnas vērtības, un vidējā kredīta summa ir 9759 eiro.

Tirgus apskats: Uzbekistāna

06.04.2021

mintosblog

Līdz ar vairāku jaunu kreditēšanas uzņēmumu pievienošanos Mintos platformai, investoriem tagad būs iespēja iepazīt jaunu tirgu – Uzbekistānu. Šajā rakstā mēs sīkāk aplūkosim šo valsti, lai investoriem sniegtu labāku priekšstatu par tās nozarēm un ekonomiku. (vairāk…)

Mintos darba laiks Lieldienu brīvdienu laikā

01.04.2021

mintosblog

Lieldienas ir tepat ap stūri un daudzi dosies atpūtā, lai izbaudītu brīvdienas.

Vēlējāmies informēt, ka no piektdienas, 2. aprīlī līdz pirmdienai, 5. aprīlī, Mintos investoru abalsta komanda būs pieejama tikai ar e-pasta starpniecību. Lūdzam arī ņemt vērā, ka naudas pārskaitījumi varētu tikt aizkavēti, jo šīs dienas ir oficiālas banku brīvdienas.

Vēlam priecīgas un veselīgas Lieldienas!

Ar sveicieniem,

Tava Mintos komanda

Jaunākie Mintos Risk Score atjauninājumi

25.03.2021

mintosblog

Mēs dalāmies ar Mintos Risk Score atjauninājumiem, pamatojoties uz 2020. gada 4. ceturkšņa datu analīzi. Mintos Risk Score atjauninājumu lapā atradīsit informāciju par visām izmaiņām, kas veiktas Mintos Risk Score rādītājos un atsevišķu aizdevumu apakšrādītājos, un jūs varat lejupielādēt izklājlapu, kurā ir visas ceturkšņa izmaiņas. (vairāk…)

Mintos investoru aptauja 2021. gadā: koncentrēšanās uz diversificētiem portfeļiem, pārliecībai par investēšanu aizdevumos saglabājot augstu līmeni

23.03.2021

mintosblog

Svarīgākie punkti

  • Aptaujā piedalījās 2814 investori
  • Ieskaitot aizdevumus, 77% investoru investīciju portfeļos ir arī citas alternatīvās aktīvu klases
  • Puse aptaujāto investoru 2021. gadā no investīcijām aizdevumos sagaida atdevi vidēji 9,3% apmērā
  • Izvēloties aizdevumu, kurā investēt, investoriem svarīgākais faktors ir atdeves līmenis
  • 82% investoru apgalvo, ka ir informēti par visiem riskiem, kas saistīti ar investēšanu aizdevumos
  • 49% aptaujāto investoru pārliecība par investēšanu aizdevumos ir saglabājusies tādā pat līmenī kā pirms pandēmijas
  • 73% investoru 2020. gadā sagaidīja gan peļņu, gan zaudējumus no saviem investīciju portfeļiem un arī 2021….

Meklēt

Important

Seko mums