Investice do úvěrů: třída aktiv nové generace

10.08.2020

mintosblog

V Mintosu usilujeme o to, aby se úvěry staly bežně přístupnou třídou aktiv pro investory ve skutečně globálním měřítku. V tomto článku se podíváme na to, jak mohou úvěry dobře doplňovat „tradiční“ investiční produkty, jako jsou akcie a dluhopisy, v portfoliu každého investora. (Pokračování textu…)

Nové Investiční strategie Mintos přináší větší výběr pro investory

22.07.2020

mintosblog

Asi před rokem jsme představili Mintos Invest & Access, nový způsob investování, který kombinoval atraktivní výnosy s vyšší likviditou. Poslední měsíce ukázaly, že tento produkt je schopný poskytovat investorům dodatečnou likviditu i za ztížených tržních podmínek – průměrná doba potřebná pro dokončení výplaty peněz je 5 hodin 44 minut. (Pokračování textu…)

Konsolidovaná výroční zpráva Mintos za rok 2019

20.07.2020

mintosblog

Zveřejňujeme Konsolidovanou výroční zprávu společnosti Mintos Holdings, abychom naše investory a další zainteresované subjekty informovali o obchodních výsledcích Mintosu za rok 2019. (Pokračování textu…)

Zavádíme poplatek za prodej úvěrů na Sekundárním trhu

01.04.2020

mintosblog

S platností od 13. dubna 2020 zavádíme malý poplatek ve výši 0,85 % za prodej úvěrů na Sekundárním trhu. Věříme, že se jedná o spravedlivý a transparentní poplatek, který nám pomůže pokrýt náklady a je srovnatelný či nižší v porovnání s jinými předními platformami v Evropě a Spojeném království. Sekundární trh používá 38 % našich aktivních investorů a každý den se zde v průměru prodají úvěry v hodnotě přibližně 700 000 EUR¹. Náš Sekundární trh tedy nabízí značnou likviditu pro investory, kteří chtějí předčasně ukončit investici. (Pokračování textu…)

Aktualizace Mintos Ratings pro březen 2020

31.03.2020

mintosblog

Zveřejňujeme změny Mintos Ratings u řady úvěrových společností na Mintosu, ke kterým došlo na základě rozhodnutí předcházejících událostem způsobeným pandemií COVID-19.  (Pokračování textu…)

Novinka: Odebrána licence Finko AM (Varks) v Arménii

Dne 24. března 2020 zveřejnila rada Centrální banky Arménské republiky (CBA) rozhodnutí o odebrání licence úvěrové společnosti United Credit Joint Stock Company, jež obchoduje pod názvem Varks. Společnost Varks, člen skupiny Finko, je na tržišti Mintos vedena jako Finko AM. (Pokračování textu…)

Platby ve zpracování – vše, co jste chtěli vědět

26.03.2020

mintosblog

V ideálním světě by přesun peněz z místa na místo byl otázkou chvilky a investoři by své splátky dostávali okamžitě. Mezinárodní finanční systémy však nejsou ještě plně globálně propojené a hladká a okamžitá vypořádání¹ nejsou vždy z mnoha důvodů možná. Jednoduše řečeno, převody peněz – obzvláště ty mezinárodní – vyžadují čas a platby se tak dostávají do stavu „ve zpracování“. Co to však konkrétně znamená a proč jsou Vaše peníze občas na několik dní „zadrženy“?  (Pokračování textu…)

Mintos představuje funkci dodatečných prodloužení v souvislosti se současným vývojem na trhu

24.03.2020

mintosblog

  • Nezařazené
0

Současná globální pandemie a hospodářský pokles postihují dlužníky po celém světě. Úvěrové společnosti na to reagují a snaží se dlužníky podpořit tím, že tam, kde je to přiměřené a vhodné, nabízejí možnost prodloužení splácení. Některé země (např. Litva, Rumunsko a Španělsko) navíc vyhlásily dluhová moratoria, která dlužníkům umožňují odklad splatnosti dluhu. (Pokračování textu…)

Mobilní aplikace Mintos V1.0.2. je tady

24.03.2020

mintosblog

Mobilní aplikace Mintos verze V1.0.2. je již nyní k dispozici ke stažení a aktualizaci na Obchodu Google Play a Apple App Store. (Pokračování textu…)

Licence společnosti IFN Extra Finance byla odebrána

Dostali jsme zprávu, že Národní banka Rumunska odebrala společnosti IFN Extra Finance licenci.

Odebráním licence a vyjmutím společnosti z obecného a zvláštního registru nebankovních finančních institucí Rumunska se společnosti IFN Extra Finance zakazuje pokračovat v provozování činnosti poskytování úvěrů. (Pokračování textu…)

Hledat

Important

Následuj nás