Noty są już dostępne na Mintos!

Z radością informujemy, że pierwsze Noty są już dostępne na Mintos! Oto, co musisz wiedzieć o pojawieniu się nowych instrumentów finansowych na Mintos.

Najważniejsze informacje:

  • Inwestorzy mogą teraz inwestować w Noty na Mintos
  • Obecnie dostępne są Noty dla 3 firm pożyczkowych: CashCredit (Cash Credit Mobile EAD), Eleving LV (AS mogo), and SunFinance LV (SIA Extra Credit)
  • Do 30 czerwca br. możesz nabywać zarówno roszczenia (na podstawie umów cesji), jak i Noty. Następnie, od 1 lipca br. będziesz mógł inwestować tylko w Noty
  • Aktywne strategie Mintos i niestandardowe strategie automatyczne nadal inwestują jak zwykle, ale udostępniane inwestycje będą stopniowo przechodzić z roszczeń na Noty
  • Przygotowano specjalne pytania i odpowiedzi dla inwestorów Mintos, aby odpowiedzieć na popularne pytania inwestorów dotyczące Not

Nowy sposób inwestowania w pożyczki

Dzisiaj osiągnięto znaczący kamień milowy, wprowadzając Noty na Mintos. Inwestorzy mogą teraz skorzystać z wielu korzyści związanych z inwestowaniem w regulowanym środowisku, takich jak:

  • Ochrona Twoich aktywów zgodnie z dyrektywą MiFID II
  • System ochrony inwestorów do kwoty 20 000 EUR
  • Odpowiednia i stosowna oferta produktowa
  • Zwiększona przejrzystość

Martins Sulte, dyrektor generalny i współzałożyciel Mintos, mówi: „jesteśmy podekscytowani, że nasza ciężka praca nad tym innowacyjnym systemem inwestowania w pożyczki w regulowanym środowisku przyniosła efekty i możemy z całą pewnością stwierdzić, że Mintos podniósł poprzeczkę, ponieważ udostępniamy pożyczki jako alternatywną klasę aktywów spełniającą standardy głównych rynków finansowych. Jasne i dobrze ugruntowane ramy regulacyjne, takie jak dyrektywa MiFID II, zapewniają inwestorom dodatkowe warstwy ochrony i przejrzystości – co ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o alternatywną i stosunkowo nową klasę aktywów”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Notach, zapoznaj się z naszą najnowszą stroną poświęconą funkcjonowaniu Not.

Bądź jednym z pierwszych, którzy zainwestują w Noty

Obecnie możesz zainwestować w Noty dla 3 firm pożyczkowych. Możesz dowiedzieć się o tych możliwościach w zatwierdzonych prospektach podstawowych przygotowanych zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie prospektów emisyjnych i zatwierdzonych przez Komisję Rynku Finansowego i Kapitałowego (FCMC).

W najbliższych tygodniach wypatruj kolejnych firm pożyczkowych.

Jeśli jesteś gotowy, aby dodać Noty do swojego portfela Mintos, przejdź do swojego konta, by zacząć inwestować!

Dzisiaj rozpoczyna się przechodzenie od roszczeń do Not

Do 30 czerwca br. możesz nabywać zarówno roszczenia (na podstawie umów cesji), jak i Noty. Następnie, od 1 lipca br. będziesz mógł inwestować tylko w Noty.

Aktywne strategie Mintos i niestandardowe strategie automatyczne nadal inwestują w zwykły sposób, ale oferowane inwestycje będą stopniowo przechodzić z roszczeń na Noty. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Mintos zarządza inwestycjami w ramach strategii Mintos i niestandardowych strategii automatycznych, zapoznaj się z naszym dokumentem informacyjnym.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące przejścia z roszczeń na Noty, prosimy zapoznać się w naszym poprzednim artykułem na blogu.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty prawne Mintos, zapoznaj się z naszymi warunkami i zasadami.

Pytania i odpowiedzi dla inwestorów Mintos

Niedawno poprosiliśmy Was o przesłanie wszelkich pytań dotyczących Not, abyśmy mogli przygotować specjalne pytania i odpowiedzi dla inwestorów Mintos. Artykuł ten został już opublikowany i mamy nadzieję, że okaże się pomocny w pogłębianiu wiedzy na temat Not. Przeczytaj pytania i odpowiedzi dla inwestorów.

Co ważne, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy odbyli z nami tę podróż do Not!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner