Nowe Fractional Bonds firmy iCotton na Mintos

Z radością informujemy, że właśnie wprowadziliśmy na Mintos nowe Fractional Bonds! Jest to nasza pierwsza oferta Fractional Bonds od iCotton, firmy produkcyjnej eksportującej produkty do całej Europy, działającej od 2011 roku. W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2023 r. Grupa iCotton osiągnęła przychody w wysokości ponad 50 mln EUR i EBITDA na poziomie prawie 8 mln EUR.

Firma iCotton wyemituje prywatne uprzywilejowane obligacje zabezpieczone o wartości 20 mln EUR z terminem zapadalności wynoszącym 3,5 roku i jednorazową spłatą, w ramach której pożyczona kwota główna jest spłacana w terminie zapadalności. Emisja ta ma roczną stopę kuponu w wysokości 6% + 3M EURIBOR (9,975% za pierwszy okres obliczeniowy), a kupon jest wypłacany kwartalnie. Fractional Bonds firmy iCotton na Mintos są powiązane z pierwotną emisją obligacji i mają ten sam termin zapadalności i oprocentowanie.

Podaż tych Fractional Bonds jest ograniczona. Inwestycja w Fractional Bonds firmy iCotton na Mintos kończy się w dniu 15 grudnia.

Oferta prywatna

Oferta prywatna to wyjątkowa okazja dla inwestorów na Mintos, ponieważ inwestycja w ofertę prywatną jest tradycyjnie dostępna wyłącznie dla inwestorów indywidualnych dysponujących setkami tysięcy euro do zainwestowania. Obligacje firmy iCotton są dostępne wyłącznie na Mintos w formie Fractional Bonds, już od 50 EUR. To nasza pierwsza oferta Fractional Bonds powiązana z dużą firmą produkcyjną. Oferta ta pozwala ponadto inwestorom na dywersyfikację swojego portfela, ponieważ firma iCotton reprezentuje całkowicie nową branżę dla inwestorów na Mintos.

iCotton: zrównoważona firma produkcyjna

Firma iCotton powstała na Łotwie w 2011 roku i jest częścią grupy firm iCotton. Grupa iCotton zajmuje się produkcją artykułów higienicznych i kosmetycznych oraz jest czołowym producentem artykułów higienicznych w Polsce i krajach bałtyckich, kładącym nacisk na zrównoważony rozwój swojej marki. W 2023 roku firma iCotton umocniła swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, zapewniając, że 100% zużywanej energii jest wytwarzane z odnawialnych źródeł.

Szczegóły dotyczące obligacji firmy iCotton

Najważniejsze cechy obligacji:

  • Stopa kuponu i częstotliwość płatności kuponu: obligacja wysokodochodowa oferuje stopę kuponu w wysokości 6% + 3M EURIBOR (9,975% za pierwszy okres obliczeniowy) z kwartalnymi płatnościami. Termin zapadalności ustalono na 3,5 roku.
  • Szczegóły oferty prywatnej: firma iCotton oferuje do 20 mln EUR w zabezpieczonych obligacjach uprzywilejowanych, oferowanych inwestorom wyłącznie na Mintos jako Fractional Bonds, a nie publicznie na otwartym rynku.
  • Inwestorzy, którzy chcą wcześniejszej sprzedać swoją inwestycję, mogą to zrobić na rynku wtórnym Mintos.

Zabezpieczeniem obligacji firmy iCotton, z którymi powiązane są Fractional Bonds firmy iCotton na Mintos, są: hipoteka na nieruchomościach w Polsce i na Łotwie, zastaw komercyjny na środkach trwałych w Polsce i na Łotwie, zastaw komercyjny na znakach towarowych oraz zastaw komercyjny na udziałach SIA iCotton.1 Firmy iCotton posiada również gwarancję korporacyjną od swojej spółki zależnej Harper Hygienics S.A. (Polska).

O Grupie iCotton

Grupa iCotton powstała w 2011 roku i jest międzynarodowym producentem specjalizującym się w produktach bawełnianych i produktach higieny osobistej. Na przestrzeni lat firma zdywersyfikowała swój asortyment produktów takich jak płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne, podkłady, chusteczki nawilżane, podpaski higieniczne. W 2017 roku spółka nabyła większościowy pakiet akcji Harper Hygienics SA, polskiego producenta notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rodzime rynki spółki, czyli Polska i kraje bałtyckie, wygenerowały 45% przychodów w 2022 roku, natomiast eksport do Unii Europejskiej i 40 innych krajów stanowił pozostałe 55%. Firma iCotton rozszerzyła swoją działalność na Amerykę Północną w 2023 roku, przejmując Hempress Hygienics Inc., amerykańską firmę specjalizującą się w technologii włókien konopnych i zrównoważonych produktach do pielęgnacji dla kobiet. Aby aktywnie zmniejszać swój ślad węglowy, firma iCotton wykorzystuje opakowania nadające się do recyklingu oraz inwestuje w wydajny sprzęt i energooszczędne technologie. Kluczowe marki iCotton to Cleanic, Kindii i Presto, sprzedawane w sklepach detalicznych, takich jak Rossmann, Drogas, Rimi, Tesco, Lidl i nie tylko.

Chcesz wiedzieć więcej o Fractional Bonds? Jeśli jesteś nowy w świecie obligacji i chcesz lepiej zrozumieć, jak działają, oferujemy Ci zasoby informacyjne, które pomogą Ci zacząć i podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Masz pytania dotyczące Fractional Bonds na Mintos? Zapraszamy do dzielenia się pytaniami w wątku Fractional Bonds na stronie Społeczności Mintos.

1Pierwszorzędne zastawy na Łotwie, zastawy w Polsce (częściowo współdzielone zastawami pari pasu z Altum AFI)

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner