Przedstawiamy Fractional Bonds Grupy Eleving na Mintos

Fractional Bonds są teraz dostępne na Mintos, jako nowa możliwość inwestycyjna, która udostępnia rynek obligacji korporacyjnych inwestorom detalicznym.

Oferta ta otwiera świat obligacji korporacyjnych dla inwestorów detalicznych w Europie, czyniąc go dostępnym i łatwym dla każdego, kto chce zdywersyfikować swój portfel za pomocą obligacji.

Oferta obligacji Grupy Eleving na Mintos

Eleving Group, znana jako Mogo Finance, została założona ponad dziesięć lat temu i świadczy usługi finansowe na trzech kontynentach. Dołączyła do Mintos w 2015 roku. Obecnie działa na wielu rynkach, oferując pożyczki konsumenckie, rozwiązania kredytowe i emisję obligacji.

Grupa Eleving, która może pochwalić się portfelem pożyczek netto o wartości prawie 290 mln EUR, udzieliła pożyczek o wartości ponad 1,3 mld EUR. Emisja obligacji nie jest nowym przedsięwzięciem dla Grupy Eleving. Grupa z powodzeniem zakończyła jedną z największych emisji obligacji przez prywatną firmę w krajach bałtyckich, o wartości 150 mln EUR, które zostały notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie w październiku 2021 r.

“Biorąc pod uwagę nasze globalne ambicje i szybki rozwój, wykorzystanie rynków kapitałowych ma dla naszej firmy strategiczne znaczenie. Pozyskane dotychczas instrumenty finansowe były jednym z kluczowych czynników, które przyczyniły się lub uczestniczyły w niemal sześciokrotnym wzroście portfela netto Grupy Eleving. To bardzo dobry moment dla inwestorów na zakup obligacji korporacyjnych, gdyż oferowane są one po dość atrakcyjnym oprocentowaniu, co przekłada się na wyższe stopy zwrotu z inwestycji. Cieszymy się, że Mintos oferuje teraz inwestorom detalicznym możliwość inwestowania w ten instrument i bycia częścią sukcesu firm działających na platformie. To jeden z najciekawszych projektów na rynku kapitałowym ostatnich lat, łączący emitentów obligacji i inwestorów”

Modestas Sudnius, dyrektor generalny Grupy Eleving

Masz pytania dotyczące obligacji wyemitowanych przez Grupę Eleving? Oto szansa, aby je zadać. Udaj się na naszą stronę społeczności, aby zostawić swoje pytania, a przedstawiciel Grupy Eleving na nie odpowie.

Przy okazji obejrzyj poniższy webinar dla inwestorów Grupy Eleving, prowadzone przez Modestasa Sudniusa, dyrektora generalnego i Marisa Kreicsa, dyrektora finansowego Grupy Eleving.

Na początek zebraliśmy kilka najważniejszych informacji o Fractional Bonds na Mintos.

Grupa Eleving: emitent obligacji bazowych

Mintos prezentuje obecnie publiczną ofertę obligacji Grupy Eleving, wprowadzając Fractional Bonds na naszą platformę.

Najważniejsze cechy obligacji:

  • Wartość nominalna: Każda obligacja ma wartość nominalną 100 EUR.
  • Oprocentowanie i termin zapadalności: obligacje oferują roczne oprocentowanie w wysokości 13%, z kwartalną płatnością odsetek. Termin zapadalności wyznaczono na rok 2028, co zapewnia długoterminowy horyzont inwestycyjny.
  • Szczegóły oferty publicznej: Grupa Eleving oferuje do 750 000 zabezpieczonych i gwarantowanych obligacji uprzywilejowanych o maksymalnej łącznej wartości nominalnej 75 mln EUR, co jest znaczącym krokiem naprzód na rynku obligacji.

Dostępność za pośrednictwem Mintos:

Nasza pierwsza oferta znacznie obniża barierę wejścia, umożliwiając inwestycje już od 50 EUR. To nie tylko demokratyzuje inwestycje w obligacje, ale także zapewnia naszym inwestorom możliwość dywersyfikacji portfela, biorąc pod uwagę mniejszą zmienność i przewidywalne przepływy pieniężne związane z obligacjami. Ponadto inwestorzy, którzy chcą dokonać wcześniejszej wypłaty, mogą to zrobić na rynku wtórnym Mintos.

Oferta ograniczona czasowo. Subskrypcja Fractional Bonds na Mintos kończy się 25.10.2023 o 23:59.

Jak działają Fractional Bonds

  • Inwestując w Fractional Bonds na Mintos, kupujesz papiery wartościowe zabezpieczone aktywami.
  • Nie będziesz fizycznie posiadać rzeczywistych obligacji. Zamiast tego masz prawa do zysków, podczas gdy emitent Fractional Bonds zachowuje własność obligacji bazowych i dzieli się z Tobą zyskami.
  • Fractional Bonds są emitowane przez podmiot specjalnego przeznaczenia funkcjonujący w ramach Grupy Mintos. Podmiot ten jest odpowiedzialny za nabywanie obligacji bazowych i zarządzanie płatnościami kuponowymi i kapitałowymi, które są następnie przekazywane inwestorom.
  • Fractional Bonds są dostępne wyłącznie na platformie Mintos.
  • Każda Fractional Bond posiada unikalny międzynarodowy numer identyfikacyjny papierów wartościowych (ISIN), który zapewnia inwestorom przejrzystość i identyfikowalność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze światem obligacji i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak one działają, oferujemy Ci zasoby informacyjne, które pomogą Ci zacząć i podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

 Masz pytania dotyczące Fractional Bonds na Mintos? Zapraszamy do dzielenia się pytaniami w wątku Fractional Bonds na forum Społeczności Mintos.

Czekamy na wiadomości od Ciebie!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner